Cezayir Mülteci Krizinin Çözülmesi İçin BM’ ye Yardım Çağrısı Yaptı

0
100

 Senatör ve Akdeniz Birliği Parlamenterler Meclisi (PA-UfM) Enerji, Çevre ve Su Komitesi Başkan Yardımcısı Ammar Makhloufi yaptığı açıklamada “Cezayir, Akdeniz’in kuzey kıyısındaki komşu ülkelerin ev sahibi ülkelere mültecilerin neden olduğu insani ve çevresel sorunların sonuçlarına mali olarak yardımcı olmaya çağırıyor” dedi.

 Komisyon toplantısında “Mültecilerin su, enerji ve altyapı üzerine ev sahibi ülkeler üzerindeki etkisi” konusundaki görüşlerini dile getiren Makhloufi, mültecilerin Cezayir de dahil olmak üzere ev sahibi ülkelerin çevre üzerindeki etkilerini vurguladı.

 Açıklamasının devamında “Avrupa’daki kilit ortaklarımız, ev sahipliği yapan ülkelere bu tür sonuçlarla baş etmelerine yardımcı olmak için mali ve teknik yardım sağlamalıdır” dedi.

 Ayrıca Cezayir temsilcisi, Birlik hükümetlerini Akdeniz’in “daha kapalı ve kirli” hale gelmiş olan havzasını korumak için kesin taahhütlerde bulunmaya çağırdı. Makhloufi konuşmasında Cezayir’in Sahra altı mültecilere ve göçmenlere onurlarına saygı göstererek bakım ve güvenlik konusunda mümkün olan en iyi desteği verme çabalarını da hatırlattı.

Sponsorlu

Filiz Kahraman – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here