Endonezya Ve Güney Kore, Teröre Karşı İş Birliği Yaptı

0
84

Savunma ve terörle mücadele konusunda iş birliklerini arttırma kararı alan Endonezya ve Güney Kore, çarşamba günü başkent Cakarta’da olan Merdeka Sarayı’nda gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Resmi ziyaret kapsamında, Endonezya’da bulunan Güney Kore Savunma Bakanı Song Young-moo ve Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ve Savunma Bakanı Ryamizard Ryacudu bir araya geldi. Yapılan görüşmede, iki ülkenin karşılıklı iş birliklerini ilerletmenin yolları görüşüldü. Toplantının ana gündemi, savunmada dahil olmak üzere terörle mücadele ve istihbarat paylaşımı konuları oldu.

Ryacudu, iki ülke arasında imzalanan savunma iş birliği anlaşmasının ardından yaptığı konuşmada, anlaşmanın Endonezya’nın “terörizmi yok etme amacının parçası olduğunu” söyledi. Ayrıca Ryacudu’ın ‘’en büyük düşman’’ olarak tanımladığı terörizmin üstesinden gelinebilmesi için dost ülkelerin destek ve iş birliğine ihtiyaç duyulduğunu da ekledi.

Ayrıca, iki ülke arasında daha önceden yapılan anlaşmalar kapsamında savunma sanayisinde de iş birliği yapıldığını belirtildi. Song, “Bu anlaşmaya dayanarak, diplomasi ve savunma sanayi de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki ortaklığımızı güçlendireceğiz ve Endonezya’nın yanında yürüyeceğiz.” dedi.

Buse SAY
o-Staj 2018 APAM Stajyeri

Sponsorlu

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here