Filistin ve İsrail Askerleri Arasında Yaşanan Çatışma

Batı Şeria kentinde Ed-Dehişe Mülteci Kampı ve Hz Yusuf Kabri çevresinde yaşanan çatışmadan 1 Filistinlinin yaralandığı ve 2 Filistinlinin gözaltına alındığı bildirildi.

 

Beytu’l-Lahim Devlet Hastanesi yetkilileri ayağına gerçek mermi isabet eden Filistinlinin tedavi altına alınacağını belirtti.

Ed-Dehişe Mülteci Kampı’na baskın düzenleyen İsrail askerleri çevredeki bazı evlere yaptığı aramalar sırasında 16 yaşındaki Filistinli geç gözaltına alındığı bildirildi.

Diğer taraftan Nablus’un doğusundaki ‘’Hz Yusuf Kabri’’ne din ayini düzenlemek isteyen Yahudilerle meydana gelen çatışmada 1 Filistinli gözaltına alındığı belirtildi.

Görgü tanıklarından birinin ifadesine göre Hz Yusuf Kabri’ni ziyaret etmek isteyen Yahudi yerleşimcilerinin bindikleri İsrail ordusuna ait otobüsler Nablus’taki Batalla Mülteci Kampı yakınında Filistinli mülteciler tarafından taşlanmasına karşılık İsrail askerleri tarafından taş atanlara gaz ve plastik mermi ile karşılık verilen olaylarda 1 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtildi.

İbrani kaynaklarda verilen haberde: ‘İsrail güçleri Halil kentindeki Şuyuh Kasabası’nı basarak bazı evleri teftiş ettiği Evinde kalaşnikof tüfek bulunan bir vatandaş tutuklanarak bilinmeyen bir yere götürüldüğüne dair ifadeler kullanıldı.

Yahudiler İsrail ordusu eşliğinde Hz.Yusuf kabrini en son 1 hafta önce ziyaret ettikleri bildirildi.

Batı Şeria’nın Nablus kentinde bulunan Hz.Yusuf Kabri, Yahudiler tarafından kutsal sayılıyor ancak birçok arkeolog bu kabrin üzerinden sadece birkaç asır geçtiğini ve bu inancın doğru olamayacağını belirtti.

(TUİÇ AKADEMİ, TımeTurk, Dünya Bülteni)

Melda VATANCI

TUİÇ Stajyeri

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Pekin’de Filistin Uzlaşı Anlaşması

Filistin Uzlaşı Anlaşması Şaşırtıcı bir diplomatik gelişme, rakip Filistinli...

Biden’ın Çekilmesi Amerikan Dış Politikası İçin Ne Anlama Geliyor?

Haftalar süren yoğun spekülasyonların ardından dün, 21 Temmuz'da, ABD...

Joe Biden Adaylıktan Çekildi: Demokratların Adayı Kim Olacak?

Biden Adaylıktan Çekildi Başkan Joe Biden'ın 21 Temmuz 2024'te X...

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...