Gabriel:’Almanya’yı Yönetmek Zorlaşacak’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Münih Güvenlik Konferansı öncesi FAZ gazetesi için bir makale yazdı. Bakan, Almanya’yı yönetmenin ve Avrupa’yı bir arada tutmanın giderek zorlaşacağını belirtti. Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Almanya’yı gelecek yıllarda iç politik olduğu kadar, dış güvenlik ve kalkınma politikalarında da önemli sınavların beklediğinin üzerinde durdu.

 Almanya Dışişleri Bakanı, bu bakımdan NATO ve Avrupa Birliğinin, Kırım’ın ilhakına ve Ukrayna’nın doğusundaki anlaşmazlığa Orta ve Doğu Avrupa’daki askeri varlığını arttırıp, Avrupa Savunma Birliği ile karşılık vermesinin yerinde olduğunu kaydetti. Avrupa’nın askeri mantığa, sivil ve diplomatik mantıkla karşılık vermesi gerektiğini ifade eden Gabriel, Avrupa’nın kriz yönetme yeteneğinin geliştirilip, askeri önlemler almaktan çekinmemekle birlikte sivil önlemlere öncelik tanımasından yana olduğunu açıkladı. Ancak makalede en çok, Almanya’nın zamanla karşılaşacağı büyük sınavlardan ve gittikçe kötü bir hal alan dünyada Almanya’yı yönetme ve Avrupa’yı bir arada tutma konusunda ki zorluklardan bahsedilmekte.

Gabriel’in de katılacağı üç günlük Münih Güvenlik Konferansı’nın açılışı, bugün Almanya ve Fransa’nın Savunma Bakanları Ursula von der Leyen ile Florence Parly tarafından yapılacak.

Gözde Nur MERAL
o-Staj 2018 AÇAM Stajyeri

Kaynakça:

   

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...