Gabriel:’Almanya’yı Yönetmek Zorlaşacak’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Münih Güvenlik Konferansı öncesi FAZ gazetesi için bir makale yazdı. Bakan, Almanya’yı yönetmenin ve Avrupa’yı bir arada tutmanın giderek zorlaşacağını belirtti. Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Almanya’yı gelecek yıllarda iç politik olduğu kadar, dış güvenlik ve kalkınma politikalarında da önemli sınavların beklediğinin üzerinde durdu.

 Almanya Dışişleri Bakanı, bu bakımdan NATO ve Avrupa Birliğinin, Kırım’ın ilhakına ve Ukrayna’nın doğusundaki anlaşmazlığa Orta ve Doğu Avrupa’daki askeri varlığını arttırıp, Avrupa Savunma Birliği ile karşılık vermesinin yerinde olduğunu kaydetti. Avrupa’nın askeri mantığa, sivil ve diplomatik mantıkla karşılık vermesi gerektiğini ifade eden Gabriel, Avrupa’nın kriz yönetme yeteneğinin geliştirilip, askeri önlemler almaktan çekinmemekle birlikte sivil önlemlere öncelik tanımasından yana olduğunu açıkladı. Ancak makalede en çok, Almanya’nın zamanla karşılaşacağı büyük sınavlardan ve gittikçe kötü bir hal alan dünyada Almanya’yı yönetme ve Avrupa’yı bir arada tutma konusunda ki zorluklardan bahsedilmekte.

Gabriel’in de katılacağı üç günlük Münih Güvenlik Konferansı’nın açılışı, bugün Almanya ve Fransa’nın Savunma Bakanları Ursula von der Leyen ile Florence Parly tarafından yapılacak.

Gözde Nur MERAL
o-Staj 2018 AÇAM Stajyeri

Kaynakça:

   

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...

Operasyon: Argo (2012)

Yapım Adı: Operasyon: Argo Yapım Yılı: 2012 Yönetmen: Ben Affleck Tür: Gerilim/Dram Ben...

Türkiye’deki Gençlerin Eğitim Seviyelerinin Artmasında Gönüllülüğün Rolü

Özet Sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlara gönüllülük esasıyla katılımın...

Güneşin Bile Patentini Almak İsteyenlerin Aşkı: Kapitalizm

Yapım Adı: Capitalism: A Love Story (Kapitalizm: Bir Aşk...