Global Liderlik Forumu Sertifika Programı 2018

21
1866

BAŞVURULAR SONA ERMİŞTİR.

Global Liderlik Forumu (GLF) Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu ve Amerikan Araştırmaları Merkezi tarafından Türkiyem Vakfı’nın da desteği ile her akademik yıl düzenlenen bir sertifika programıdır. GLF uluslararası ilişkiler düzeyinde küresel politikaları; Türkiye’nin bu küresel politikalar çerçevesinde bölgesel ve ikili ilişkilerini bir çok açıdan ele alarak katılımcılarına farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlamaktadır.

21. yüzyılda önemle ve detaylı olarak incelenmesi gereken hususlardan biri olan liderlik, özellikle dış politika konusunda daha da fazla geliştirilmeli ve liderliğin gelişimi teşvik edilmelidir. Liderliğin ancak bilgi ve tecrübeyle beslenebilecek bir olgu olduğu günümüzde; özellikle küresel siyasetin içerisinde donanım, bilgi ve deneyim sahibi kişilerin olması gerekmektedir. Dış politikada, ülkelerin uluslararası kültür farklılıklarından ve iletişim kopukluklarından kaynaklanan anlaşmazlık ve uzlaşmazlıkların önünün ancak iyi eğitilmiş, konusuna hakim ve vasıflı liderler tarafından açılabileceği şüphe götürmez bir gerçektir.

Bu noktadan hareketle Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu ve Amerikan Araştırmaları Merkezi olarak 21.yüzyılda lider yetiştirilmesi konusunda yapılacak çalışmalara büyük önem vermekteyiz. Uluslararası ilişkiler düzeyinde liderliği farklı açılardan ele alarak liderlik için gereken özelliklerin geliştirilmesini hedefleyen Global Liderlik Forumu her akademik yıl liderliğin farklı unsur ve konularını dünyanın dört bir yanında ve Türkiye’de liderlik nitelikleriyle ön plana çıkan bir çok konuğun katılımıyla gerçekleştirmektedir.
Bu sayede farklı konulardaki bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaşan konuklarımız aynı zamanda günümüz dünyasında nasıl lider olunduğu ile ilgili deneyimlerini katılımcılarla paylaşırlar. Programın amacı bu sayede geleceğin liderlerini yetiştirme yolunda katılımcıları gerekli bilgi ile donatmak ve yeni bakış açıları kazanmalarını sağlayarak vizyonlarını genişletmektir.

Sponsorlu

Önemli Not: Global Liderlik Forumu; Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu tarafından düzenlenen ücretli bir sertifika programıdır. Programda yapılacak herhangi bir değişiklik ya da iptalden TUİÇ sorumlu değildir.

Önemli Not 2: Global Liderlik Forumu’na TUİÇ aracılığı ile başvurabilir seçilmeniz durumunda ücretsiz olarak katılabilirsiniz. TUİÇ yalnızca olumlu sonuçlanan başvurulara dönüş yapmaktadır.

Sorularınız için: [email protected]

Son Başvuru Tarihi/Saati: 11.04.2018 / 19:00
Başvuruların Açıklanma Tarihi: 12.04.2018

Sertifika alabilmek için %80 katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

TUİÇ ARACILIĞI İLE ETKİNLİĞE ÜCRETSİZ KATILMA ÖNCELİĞİ, TUİÇ ÜYELERİNE, STAJYERLERİNE VE TEMSİLCİLİK EKİPLERİNE VERİLMEKTEDİR.

DERNEĞİMİZE ONLINE ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

 

DERNEĞİMİZE ONLINE ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

21 Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here