Haftalık Sivil Toplum Bülteni / 04-11 Haziran

 

TUİÇ Akademi- “Türkiye’nin Güncel Sorunlarına Kısa Bir Bakış’’ Webinar Serisi

Akademik alanda kendini geliştirmek isteyen herkese kapısı açık olan TUİÇ Derneği’nin Temsilcilik Koordinatörlüğü olarak bu amaçla, “Türkiye’nin Güncel Sorunlarına Bakış” adlı webinar etkinliği düzenlenecektir.

Değerli akademisyenlerin geleceği bu seri Orta Doğu Çalışmaları, AB Çalışmaları, ABD Çalışmaları, Karadeniz ve Kafkasya Çalışmaları genel konuları üstünde özelleştirilmiş webinar etkinliğinden oluşmaktadır.

Çevrimiçi bir kongre olma amacı güden programımız alanında uzman kişiler tarafından günde 3 konuşmacı olacak şekilde bölünecek ve o konu ile ilgili toplam 6 oturum düzenlenmiş olacaktır.

Haziran ayının her cumartesi ve pazar günleri olacak şekilde toplamda 4 hafta sürecektir.

Program sonunda programın %80’ine katılan katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.

 

Son Başvuru Tarihi: 4 Haziran 2021

Başvuru ve Detaylı Bilgi içinhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSecCqnFNG9bH-x23JpjPPIAu5eonytIONDAEUtg5PpKuJN0CQ/viewform

 

Sosyal İklim Derneği- Yeni Dönem Gönüllülerini Arıyor!

Sosyal İklim Derneği; doğayı merkeze alarak hak temelli çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda; iklim krizi, çocuk hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği ve gençlik hakları konularında birçok program, proje, atölye ve eğitim gerçekleştirmektedir.

Gönüllüler Neler Yapar?

  • Kapasite geliştirme eğitimlerine katılarak; derneğin çalışma alanlarındaki konularda bilgi ve becerilerini geliştirir.
  • Çalışma gruplarına katılarak; eğitim, proje ve ortaklık geliştirir.
  • Açık duyurudaki dernek etkinliklerinde organizasyon sürecine katkı sağlar.
  • Gönüllü yönetim sistemi ile aylık olarak kendilerine verilen görevleri yerine getirir. (Önerilen kitapları okumak, belgeselleri izlemek, araştırma yapmak vb.)

Son Başvuru Tarihi: 06 Haziran 2021

Başvuru ve Detaylı Bilgi için:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd3fpCZHRaFxYaBZmbOuJdZDYoxsrj-Xkx6o9dCLLHCwLqiuA/viewform

 

Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği Gönüllülerini Arıyor!

Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği (SURKALGIRDER) toplumsal değişimi ve dönüşümü sivil toplum odaklı ve hak temelli bir yaklaşım ile gerçekleştirmeyi hedefleyen bir örgüttür.2030 sürdürülebilir kalkınma amaçlarını yerelde ve ulusalda farklı hedef kitleler ile birlikte yapılacak çalışmalar ile yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.

Başvuru Şartları:

  • 18-30 yaş aralığında olmak.
  • Sivil topluma haftalık en az 2-3 saat zaman ayırabilecek olmak.
  • Görev bilincine sahip ve sorumluluk almayı seviyor olmak.

 

Son Başvuru Tarihi: 11 Haziran 2021

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://docs.google.com/forms/d/1hMjy5dtI_xS0_hU2zRie461QS-5BwywDB_-S4ZmQUeY/viewform?edit_requested=true

 

 

UNESCO Türkiye- 2021 Çevrim İçi Yaz Eğitim Programı

2015 yılından beri yaz ve kış dönemleri olmak üzere yılda iki defa gerçekleştirilen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Staj Programı, COVID-19 pandemisi sebebiyle 2021 yılının yaz dönemi için çevrim içi eğitim şeklinde gerçekleştirilecektir. 5 gün sürecek olan çevrim içi eğitim programına katılmaya hak kazanan lisans seviyesindeki öğrenciler Millî Komisyon Uzmanlarından görüntülü olarak UNESCO’ya ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonuna dair eğitim alacaktır. Eğitim sonunda oturumlara aktif katılım sağlayarak başarılı kabul edilen katılımcılara sertifika verilecektir.

Eğitim Tarihleri: 28 Haziran 2021 – 2 Temmuz 2021

Son Başvuru Tarihi: 11 Haziran

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://www.unesco.org.tr/Home/AnnouncementDetail/5763

 

AĞ-DA – Toplumsal Cinsiyet Perspektifinden Dijital Yorgunluk Paneli

Panel Tarihi ve Saati: 4 Haziran 2021/19.00

Panel Kanalı: Youtube

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: [email protected]

 

 

 

Habitat Derneği ve Teknosa- Kadın İçin Teknoloji Online Eğitim

Eğitim Tarihi ve Saati: 9 Haziran 2021 / 14:00-17:00

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://form.jotform.com/201121016838949

 

 

 

Eşitlik İçin Kadın Platformu – “Kadın Hareketleri ve İttifakları, Riskler ve Olumlu Örnekler” Söyleşi

Etkinlik Tarihi ve Saati: 5 Haziran 2021/ 18.00

Etkinlik Kanalı: Zoom

Meeting ID: 854 179 457 29

 

 

 

 

Karakutu Derneği– Adalet Arayışı Seminerleri

Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlenen Adalet Arayışı Seminerleri yeni konu ve konuklarla çevrimiçi olarak devam ediyor.

Karakutu Derneği’nin Adalet Arayışı Seminerleri, 9 Haziran’da “Kent Hakkı ve Kentsel Planlama” başlığı ile devam ediyor.

Etkinlik Tarihi ve Saati: 9 Haziran 2021/ 18:30-20:00

Eğitim Kanalı: Youtube

Youtube Canlı Yayını: https://www.youtube.com/channel/UCXLfXzSs3K58pmWWEKbVV_w

Detaylı Bilgi için: https://www.facebook.com/events/2846142392303815

 

Roman Hakları Derneği- Hayal Ev Gönüllülerini Arıyor!

Roman Hakları Derneği, Hayal Ev Projesi kapsamında atölyelerin yürütülmesi sürecinde destek olabilecek, aile ziyaretlerine eşlik edebilecek, gezi programlarına dâhil olabilecek ve farklı aktivitelerde ortaklaşabileceğimiz gönüllü ekip arkadaşlarını arıyor.

Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2021

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://docs.google.com/forms/d/1nIHPLmSjvU9R2Hwj5nrqdCBKG7ibKuvzim1-qpEYUD4/viewform?edit_requested=true

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri: Neoliberalizm Ukrayna’dan Önce Çökmüştü

Bu yazı, Gary Gerstle'ın Unherd için kaleme aldığı Neoliberalism Died Before Ukraine başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir. Yazının aslına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Habitat Derneği Üzerine Bir Değerlendirme

Bu çalışma, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma amaçlarını Habitat Derneği’nin çalışmaları perspektifinde incelemeyi kapsamaktadır. Bu bağlamda, 2016 yılında BM tarafından kabul edilen 17 amaç doğrultusunda Habitat Derneği’nin yürüttüğü projelerin sürdürülebilir kalkınmayla ilişkisi incelenmiştir.

Causes of the Eurozone Crisis and Heterodox Solutions

Avrupa Çalışmaları stajyeri Ferhat Ege Aksaylı, sizler için sürdürülemez büyüme modellerine dayanan Eurozone krizinin nedenlerini inceledi.

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.