Haftalık Sivil Toplum Bülteni/11-18 Haziran

 

TUİÇ Akademi- Online Yaz Stajı Ön Başvuruları Açıldı!

TUİÇ Akademi Uluslararası Sertifikalı Online Staj (o-Staj) Yaz Dönemi Ön Başvuruları Açıldı! 

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren faaliyet göstermektedir.  Online Staj (o-Staj) Programı, klasik yöntem ve metotlarla “fotokopi çekme” mantığına dayanan staj anlayışının yerine; araştırma, sunum ve akademik yazma becerileri kazandıran, bireylerin özgüven, self-disiplin ve girişimcilik bilincini yükselten ve dinamik bir sosyal ağa dahil olmasına imkân tanıyan bir online eğitim modelidir. Avrupa Yüksek Öğretim ve Akreditasyon Ajansı (EAHEA) tarafından aday akredite kuruluş olarak kabul edilmiştir.

Ön Başvuru ve Detaylı Bilgi için:  https://www.tuicakademi.org/uluslararasi-sertifikali-online-yaz-staji-on-basvurulari-acildi/ 

Son Ön Başvuru Tarihi: 14.06.2021

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı- TOG Rehberlik Projesi Gönüllü Mentor ve Mentilerini Arıyor!

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2003 yılından beri devam eden TOG Rehberlik Projesi kapsamında, gençlere mentorluk deneyimi sunuyor. Siz de gençlerin gelişimlerine destek olmak, deneyimlerinizle onları güçlendirmek ve tersine mentorluk süreciyle de karşılıklı öğrenme fırsatını yakalamak isterseniz mentor olarak katılabilirsiniz! ​

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://www.mentorink.com/tog/home 

 

Etkiniz Forum – Salgında Neler İzliyoruz? 

Etkinlik Tarihi ve Saati: 17 Haziran 2021/ 15:00-16:15

Etkinlik Kanalı: Online Platformlar

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://forum.etkiniz.eu/ 

 

 

Aix-Marseille Üniversitesi Avrupa Konferansı: Avrupa’nın Küresel Liderliğinin Mücadelesi Olan Okyanuslarımızı Koruyun

Avrupa ve ötesinden Aix-Marseille Üniversitesi’nden önde gelen bilim adamları katkılarını paydaşlar ve AB karar vericileri ile birlikte sunacaklar.

Fransa’daki EUA üyesi Aix-Marseille Üniversitesi “Okyanuslarımızı koruyun, Avrupa’nın küresel liderliğinin mücadelesi ” konferansını düzenliyor. Konferans İngilizce ve Fransızca olarak çevrimiçi gerçekleştirilecektir. İlgi duyan herkes ücretsiz olarak kayıt oluşturabilecek. 

Eğitim Tarihi ve Saati: 21 Haziran 2021 / 09:00-17:30

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://www.univ-amu.fr/en/public/actualites/european-conference-aix-marseille-university-protect-our-oceans-challenge-europes

 

Kadın Öz Savunma Akademisi & Shenema – Kestik

Kadın Öz Savunma Akademisi ve Shenema ortaklığında Türkiye yapımı prodüksiyonlarda kadına yönelik şiddeti ele alan bir sertifika programı düzenliyor. Programda, Türkiye yapımı kısa metrajlı film, uzun metrajlı film, dizileri ve reklamların ele alınacağı 4 atölyede yapımlarda kadına yönelik şiddetin nasıl ele alındığı ve  bu yapımların okumasının nasıl yapılacağının aktarılması hedeflenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 11 Haziran, Cuma, Saat: 18.00

Eğitim Tarihi: 24 Haziran / 01- 08 -15 Temmuz

Başvuru ve Detaylı Bilgi için:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdM5E6tW2Cx15nPR4dTnNFUBbsJ11l8-AvOcPSMbKMPf61lkQ/viewform

  • Katılımcılara Sertifika verilecektir. 

 

EWA – Foodback, Gıda ve Tarımda Değişim Yaratan Kadın Girişimci Programı

Tarım ve gıda sektöründe dönüşüm yaratacak inovatif çözümleri olan kadınları desteklemek amacıyla 8 farklı ülkede, 80 kadın girişimcinin katılacağı Empowering Women in Agrifood (EWA) programı 2021 yılında devam ediyor!

Program; tarım ve gıda sektöründeki girişimciler arasında kapsayıcılık ile çeşitliliği teşvik etmek, kadın merkezli girişimleri artırmak ve girişimcileri iş fikirlerini geliştirmeye yönlendirecek gerekli bilgi, güven ve desteği sağlamak amacıyla kurgulanmıştır.

Son Başvuru: 13 Haziran 2021

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://www.foodback.co/EWA/

 

Değişim Liderleri Derneği- Kıvılcımlar Programı

Değişim Liderleri Derneği (DLD) genç kadınlara daha aktif ve kendine güvenen bireyler olma yolculuklarında liderlik becerileri kazandırabilmek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Kıvılcımlar Programı DLD’nin üniversite öğrencisi genç kadınları desteklemek için geliştirdiği, “yaparak öğrenme” metoduyla işleyen, 8 ay gibi uzun bir zaman dilimini kapsayan ve derin değişim yaratan Türkiye’deki tek ücretsiz liderlik programıdır.

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://forms.gle/T5LxEzRXFSt4gAWg9

 

Sivil Düşün- Bağımsız Yaşam İçin Engelsiz Konut Hakkı Konferansı

Dezavantajlı grupların (yaşlı ve engelli) konut içerisinde bağımsız yaşayabilmeleri için fiziksel düzenlemelerin gereklilik nedenlerini ve düzenlemelerin yol haritasını ele alınacak. Etkinlikte Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü öğrencilerinden Fatih YALÇIN moderatörlüğü üstlenirken Seda ATALAY yaşlı ve engellilik kavramlarından, Türkiye’deki yaygınlık durumundan ve konutta erişilebilirlik, bağımsız yaşam ile sosyal izolasyon konularına değinecektir.

Etkinlik Tarihi ve Saati: 16 Haziran 2021 / 14.00-15.30

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: https://forms.gle/HqcLoR1jBnwBr1H1A

 

Sivil Düşün- İmece Lab-  FikirFeza Gençlik Hackathonu

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı gençlerin aktif vatandaşlığı tüm toplum için teşvik edecek yol ve yöntemler üretmelerine alan açmak istiyor ve bir hackathon buluşması düzenliyor. İmeceLAB desteğiyle gerçekleşecek FikirFeza Gençlik Hackathonu, fikirleriyle toplumun sorunlarına yaratıcı ve yenilikçi çözümler sunacak 15-30 yaş aralığındaki herkesin katılımına açık olacak.

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: http://fikirfeza.sivildusun.net/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Gençlere Avrupa Turu: DiscoverEU ile Kültürel Keşifler

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından başlatılan DiscoverEU programı, gençlere...

Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü BM Genel Kurulu’nda Tartışılacak

📣 Eylem Çağrısı: 11 Temmuz'u Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü...

Yükseköğretime Erişim İzleme Anketi

Bu anket, 6 Şubat Depremi sonrasında Hatay'da yükseköğretime erişimde...

Küresel Güney Sorunu: Batı’nın Yanıldığı Noktalar

Bu yazı Uluslararası Kriz Grubu CEO'su Comfort Ero tarafından...