Haliç Üniversitesi TUİÇ Tanışma Toplantısı

T.C Haliç Üniversitesi, TUİÇ çekirdek kadrosunun oluşturulması amacıyla arkadaşlarımızla ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları nedir, neler yapar, bugüne dek neler yapmış, bizlere neler sağlar? Konularına değinmekle birlikte gelecek planlarımız ile ilgili konuştuk.

Bizler için var olan ve uluslararası ilişkilerin yapım sürecine dahil olma yolunda büyük bir birlikteliği bizlere sunan Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları; nasıl daha büyük bir platform olabilir, kitlemizi nasıl arttırabiliriz ve kendi adımıza neler yapabiliriz? Sorularıyla da çalışmamızı güçlendirdik. Haliç Üniversitesi olarak dış ilişkiler sürecinde öğrencilik adına yapılabilecek işlerde en büyük payda olabileceğimizi, öğrencilerin söz sahibi olması gerektiği yerde en güzel şekilde söz sahibi olabileceğimizi de belirtmek isteriz. Verilen bunca emek ve destek için TUİÇ ekibine teşekkür ediyor TUİÇ çalışmalarımızda daha çok arkadaşımıza ulaşma ve rahat çalışabilme adına kurduğumuz ve okulumuzda ilk olan “Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Komisyonu” nun da müjdesini vermek istiyoruz. Umarız bu amaçla okulun genelini hedeflerken dışardaki arkadaşlarımıza da uzanan yolun kapısını açmış oluruz. Saygılarımla…

Orhan Şengün
TUİÇ Haliç Üniversitesi Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaş

Murat Elbeye
Murat Elbeye
Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. 2011 yılından bu yana TUİÇ bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Hobi olarak seramik ve iç mekan bitki tasarımı ile ilgilenen Elbeye, Siyaset Felsefesi ve Sanat Tarihi’ne özel ilgi duymakta olup, iyi seviyede İngilizce, giriş seviye Fransızca ve Almanca bilmektedir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Gençlere Avrupa Turu: DiscoverEU ile Kültürel Keşifler

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından başlatılan DiscoverEU programı, gençlere...

Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü BM Genel Kurulu’nda Tartışılacak

📣 Eylem Çağrısı: 11 Temmuz'u Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü...

Yükseköğretime Erişim İzleme Anketi

Bu anket, 6 Şubat Depremi sonrasında Hatay'da yükseköğretime erişimde...

Küresel Güney Sorunu: Batı’nın Yanıldığı Noktalar

Bu yazı Uluslararası Kriz Grubu CEO'su Comfort Ero tarafından...