Haliç Üniversitesi TUİÇ Tanışma Toplantısı

T.C Haliç Üniversitesi, TUİÇ çekirdek kadrosunun oluşturulması amacıyla arkadaşlarımızla ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları nedir, neler yapar, bugüne dek neler yapmış, bizlere neler sağlar? Konularına değinmekle birlikte gelecek planlarımız ile ilgili konuştuk.

Bizler için var olan ve uluslararası ilişkilerin yapım sürecine dahil olma yolunda büyük bir birlikteliği bizlere sunan Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları; nasıl daha büyük bir platform olabilir, kitlemizi nasıl arttırabiliriz ve kendi adımıza neler yapabiliriz? Sorularıyla da çalışmamızı güçlendirdik. Haliç Üniversitesi olarak dış ilişkiler sürecinde öğrencilik adına yapılabilecek işlerde en büyük payda olabileceğimizi, öğrencilerin söz sahibi olması gerektiği yerde en güzel şekilde söz sahibi olabileceğimizi de belirtmek isteriz. Verilen bunca emek ve destek için TUİÇ ekibine teşekkür ediyor TUİÇ çalışmalarımızda daha çok arkadaşımıza ulaşma ve rahat çalışabilme adına kurduğumuz ve okulumuzda ilk olan “Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Komisyonu” nun da müjdesini vermek istiyoruz. Umarız bu amaçla okulun genelini hedeflerken dışardaki arkadaşlarımıza da uzanan yolun kapısını açmış oluruz. Saygılarımla…

Orhan Şengün
TUİÇ Haliç Üniversitesi Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaş

Murat Elbeye
Murat Elbeye
Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. 2011 yılından bu yana TUİÇ bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Hobi olarak seramik ve iç mekan bitki tasarımı ile ilgilenen Elbeye, Siyaset Felsefesi ve Sanat Tarihi’ne özel ilgi duymakta olup, iyi seviyede İngilizce, giriş seviye Fransızca ve Almanca bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Eğitim Entegrasyonu: Suriyeli Sığınmacıların Türkiye’deki Eğitimi ve Karşılaşılan Sorunlar

Yusuf KAMIŞGöç Çalışmaları StajyeriEditör: Ayşenur Alişiroğlu Özet Türkiye son on yılda...

Rusya ile NATO’nun Baltık Bölgesi Üzerindeki Rekabetinin İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya Üyelik Sürecine Etkileri

Celal İlker VarolEditör: Bervan Kaya Soğuk Savaş dönemiyle başlayan süreçten...

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’na Göre Uluslararası Koruma Kavramları

Lütfi Mert ULUTAŞTUİÇ O-Staj StajyeriEditör: Eda KURT Özet Dünyada bitmek bilmeyen...