İngiltere’den Acı İtiraf

Daily Telegraph’ın haberine göre, Pakistan’da resmi ziyaret için bulunan Cameron, bugün dünyada yaşanmakta olan bir çok sorunun arkasında İngiltere’nin yattığını söyledi.

Bir zamanlar dünyanın en büyük sömürge imparatorluğu olan ve bugün de dünyadaki sıcak savaşın yaşandığı Afganistan’dan Irak’a birçok bölgede baş aktörlerden biri olan İngiltere’nin Başbakanı David Cameron’dan ilginç bir itiraf geldi: “Bugün dünyada yaşanan birçok sorunun arkasında İngiltere yatıyor”.

Cameron, Pakistan’la Hindistan’ın iki kez savaşmasına yol açan ve halen de iki ülke arasındaki başlıca çatışma konusu olan Keşmir sorununun altında İngiltere’nin yattığını belirtti.

Cameron, Londra’nın Keşmir sorununun çözümünde nasıl bir katkı sağlayabileceği yolundaki bir soru üzerine, “İngiltere’nin bu konuda öncü rol oynamasını istemiyorum. Çünkü dünyadaki birçok sorunda olduğu gibi bu sorunun yaratılmasında da başlıca sorumlu biziz” dedi.

(tuicakademi-CNN)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...