Japonya Maliye Bakanlığı, Arazi Satış Belgelerinin Değiştirildiğini Kabul Etti

0
65

Japonya Maliye Bakanlığı, cumartesi günü yaptığı açıklamada, devlete ait bir arazinin tartışmalı şekilde satılmasındaki belgeler üzerinde oynandığı ve değiştirildiğini açıkladı. Bu iddia, Başbakan Shinzo Abe’nin kafasını fazlasıyla meşgul edeceğe benziyor. Ayrıca Shinzo Abe’nin popülaritesini de oldukça sarsacak gibi duruyor.

Maliye Bakanlığı, 2016 yılında Moritomo Gakuen ile yapılan bir arazi sözleşmesinin milletvekillerine sunulan versiyonundan önemli kısımların çıkarıldığı ve belgeler üzerinde oynandığını kabul etti.

Pazartesi günü bakanlık tarafından meclise bu konu hakkında detaylı bir rapor sunulacak. Bu konunun Ulusal Vergi Dairesi başkanı olan Nobuhisa Sagawa’nın istifasına yol açmasından dolayı Maliye Bakanlığı baskıyı artıracağını belirtti.

Haber, geçen hafta muhalefet partilerinin, belgelerin değiştirilmiş olabileceğini iddia etmeleriyle ortaya çıkmıştı. Shinzo Abe’nin , azalan desteğiyle, Eylül ayında yapılan oylamada Liberal Demokrat Parti lideri olarak üçüncü dönem teklifini zorlaştırabilir.

Sponsorlu

Enver Alper DEMİRCİ
o-Staj 2018 APAM Stajyeri

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here