Kaddafi Çatışmalara Son vermek İstiyor

Libya Dışişleri Bakanı Abdülati el Ubeydi’nin Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu ile Libya’da yaşanan son olaylar hakkında yaptığı görüşmede, Yunan yetkililerden açıklama geldi.

Yunan yetkililer, Libya lideri Muammer Kaddafi’nin ülkesindeki çatışmalara son vermek istediğini belirtti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitri Droutsas’ın Libya Dışişleri Bakanı Abdülati el Ubeydi ile Başbakan Yorgo Papandreu’nun Atina’daki görüşmesinden hemen sonra yaptığı açıklamada, Libya hükümetinin, muhalif güçlerle çatışmaya son vermek için bir “çözüm” aradığını söyledi.

El Ubeydi ile Papandreu arasındaki görüşme, Libya Başbakanı’nın talebi üzerine gerçekleşti. Yunanistan Kaddafi yönetimiyle iyi ilişkilere sahip. Yunan yetkililere göre, El Ubeydi Papandreu’ya, görüşmeler yapmak üzere Türkiye ve Malta’ya da gideceğini söyledi.

Kaddafi hükümeti, Libya’daki krize son vermek için bir yandan diplomatik çabaları arttırırken, diğer yandan yeni çözüm önerileri getiriyor. New York Times gazetesine göre, bunlardan biri Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi’den geldi. Seyfülislam Kaddafi, kendi gözetiminde ülkede anayasal bir demokrasiye geçiş için babasından iktidarı devretmesini istedi. Ancak gazete, Kaddafi yönetimine yakın bir diplomatın, böyle bir öneriyi ne Muammer Kaddafi’nin, ne de muhaliflerin kabul edeceğini söylediğini bildiriyor.

(tuicakademi-VOAnews)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...