Kaddafi Libya’yı Bombalıyor

Libya’da muhalif göstericiler Cuma namazından sonra Kaddafi hükümeri karşıtı gösteriler düzenlediler. Başkent Trablus’daki gösterilerde, Kaddafi yanlısı güvenlik güçleri göstericilere sert müdahale ile karşılık verirken, göstericilerin şehir meydanına ulaşmasını engellemek için sokaklara barikatlar kuruldu.Ayrıca, bazı şehirlerde çatışmalar yaşandığı bildirilirken, sabah saatlerinde bazı uçakların Brega ve Ecdebiye şehirlerini bombaladıkları aktarıldı.

Cuma namazı öncesi ise güvenlik güçleri, göstericilerin toplanması için bazı önlemler aldı. Ana caddelerde ve meydanlarda askerlerin kontrol noktaları oluşturduğu bildirildi. Öte yandan Bingazi ve Trablus’ta da internetin kesildiği kaydedildi.

Kaddafi’nin istifa etmesinde ısrarcı olan muhalefet, eylemlerin devamı konusunda kararlı olduklarını ve amacına ulaşana kadar devam edeceklerini bildirdi. Bingazi’de oluşturulan yerel komite Ulusal Libya Konseyi’nin başkanı Mustafa Abdülcelil, “Libya’yı özgürleştirene kadar” eylemlerin süreceğini söyledi. Kaddafi’nin eski Adalet Bakanı olan Abdülcelil, Kaddafi yanlılarının içlerine sızması tehdidi konusunda destekçilerini uyardı.

(tuicakademi-cha)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...