Kaddafi Libya’yı Bombalıyor

Libya’da muhalif göstericiler Cuma namazından sonra Kaddafi hükümeri karşıtı gösteriler düzenlediler. Başkent Trablus’daki gösterilerde, Kaddafi yanlısı güvenlik güçleri göstericilere sert müdahale ile karşılık verirken, göstericilerin şehir meydanına ulaşmasını engellemek için sokaklara barikatlar kuruldu.Ayrıca, bazı şehirlerde çatışmalar yaşandığı bildirilirken, sabah saatlerinde bazı uçakların Brega ve Ecdebiye şehirlerini bombaladıkları aktarıldı.

Cuma namazı öncesi ise güvenlik güçleri, göstericilerin toplanması için bazı önlemler aldı. Ana caddelerde ve meydanlarda askerlerin kontrol noktaları oluşturduğu bildirildi. Öte yandan Bingazi ve Trablus’ta da internetin kesildiği kaydedildi.

Kaddafi’nin istifa etmesinde ısrarcı olan muhalefet, eylemlerin devamı konusunda kararlı olduklarını ve amacına ulaşana kadar devam edeceklerini bildirdi. Bingazi’de oluşturulan yerel komite Ulusal Libya Konseyi’nin başkanı Mustafa Abdülcelil, “Libya’yı özgürleştirene kadar” eylemlerin süreceğini söyledi. Kaddafi’nin eski Adalet Bakanı olan Abdülcelil, Kaddafi yanlılarının içlerine sızması tehdidi konusunda destekçilerini uyardı.

(tuicakademi-cha)

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ AKADEMİ GÖNÜLLÜ EDİTÖR ÇAĞRISI

  TUİÇ Akademi ekibi olarak gönüllülük esaslı devam ettirmekte olduğumuz...

Diplomasi Akademisi Raporu

4 - 26 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 4 haftalık...

La Belle Verte (1996)

Yapım Adı: La Belle Verte Yapım: 1996 / Fransa Yönetmen: Coline...

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...