KKTC’de Rumlar Kalan Mülkleri İçin Kira Talep Ediyor

Daha önce KKTC’deki mallarıyla alakalı tazminat ve iade talep eden Rumlar, taktik değiştirip, bu sefer Türklerin kullandığı mülkler için ilk kez kira istiyorlar. Bu bağlamda Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nın Girne’deki orduevi alanı içinde yer alan bir mülk için komutanlığa kira sözleşmesi gönderildi. Ardından Kapalı Maraş bölgesindeki binlerce mülk için kira talep edilmesi gündeme gelecek.

NTV’ye konuşan Türkiye’yi AİHM’de milyonlarca Euro tazminat ödemek zorunda bırakan Loizidu ve Arestis davalarının avukatı Ahilleas Dimitriadis, AİHM’nin  Arestis davasında verdiği karar örnek alınırsa Kapalı Maraş bölgesin için de günde 1 milyon euro kira talep edileceğini söyledi.

Ayrıca Dimitriadis, Dimadis ailesinin Girne’deki orduevi içinde yer alan mülkü için Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal’a kira sözleşmesi gönderdiğini açıkladı. Askerin dava süresince Ada’da kalacağını fakat kullandığı süre kadar mülklerin sahiplerine kira ödemek zorunda olduğunu iddia etti.

Mülkiyet meslesinde Türkiye’yi işgalcilikle suçlayan Dimitriadis, “Bu dünyada hiçbirşey bedelsiz değildir bunun da ödenmesi gereken bir faturası vardır” diye konuştu.

(tuicakademi-ntvmsnbc)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...