Madrid’in Bölgesel Hükümet Başkanı Cristina Cifuentes Hırsızlık Suçu Üzerine İstifa Etti

Bir dönem İspanya Başkanlığı için gündemde olan Madrid bölgesel yönetiminin şefi, krem çaldığı görüntüleri internete düşünce istifa etmek zorunda kaldı.

İlk başlarda istifa etmeyi reddeden Cifuentes baskı altında bırakılınca, meslektaşlarını ve ailesini daha fazla utanç ve rahatsızlıktan kurtarmak için istifa ettiğini söyledi.

Başbakan Mariano Rajoy liderliğindeki muhafazakâr Halk Partisi’nin en yüksek profilli isimlerinden biri olan Cristina Cifuentes, videonun yayınlanması üzerine kariyerinin darbesini aldı. Madrid topluluğunun başkanı olan 53 yaşındaki Cristina Cifuentes aceleyle toplanmış bir basın toplantısında, çekimlerin gerçek olduğunu itiraf etti, ancak yayınlarının onu aşağı çekmek için tasarlanmış bir taciz kampanyasının parçası olduğu konusunda ısrar etti. Cifuentes’in sıkıntıları 21 Mart’ta El Diario’nun Madrid’deki Kral Juan Carlos Üniversitesi tarafından verildiği yüksek lisansın geçerliliği üzerine sorular sormasıyla başlamıştı.

Madrid Bölgesi’ni 2015’ten beri yöneten Cifuentes, yönetiminin başarılarını tehlikeye atmamak ya da siyasi rakiplerinin kontrolünü ele geçirmesine izin vermemek için kenara çekildiğini söyledi. İstifadan sonra konuşan Rajoy ise şunları söyledi: “Cristina Cifuentes yapmak zorunda olduğu şeyi yaptı. Bence durum onun istifasını zorunlu kılıyordu.”dedi.

Süpermarket kaydının neden yedi yıl süre boyunca saklandığı ve şimdi kimin sızdırdığı ise belli değil.

Ebrar GENÇ

O-Staj AÇAM 2018 Stajyeri

Kaynakça:

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...

İsrail’in Kendini Yok Etmesi: Netanyahu, Filistinliler ve İhmalin Bedeli

Haaretz'in baş editörü Aluf Benn'in "İsrail’in Kendi Kendini Yok...