Madrid’in Bölgesel Hükümet Başkanı Cristina Cifuentes Hırsızlık Suçu Üzerine İstifa Etti

Bir dönem İspanya Başkanlığı için gündemde olan Madrid bölgesel yönetiminin şefi, krem çaldığı görüntüleri internete düşünce istifa etmek zorunda kaldı.

İlk başlarda istifa etmeyi reddeden Cifuentes baskı altında bırakılınca, meslektaşlarını ve ailesini daha fazla utanç ve rahatsızlıktan kurtarmak için istifa ettiğini söyledi.

Başbakan Mariano Rajoy liderliğindeki muhafazakâr Halk Partisi’nin en yüksek profilli isimlerinden biri olan Cristina Cifuentes, videonun yayınlanması üzerine kariyerinin darbesini aldı. Madrid topluluğunun başkanı olan 53 yaşındaki Cristina Cifuentes aceleyle toplanmış bir basın toplantısında, çekimlerin gerçek olduğunu itiraf etti, ancak yayınlarının onu aşağı çekmek için tasarlanmış bir taciz kampanyasının parçası olduğu konusunda ısrar etti. Cifuentes’in sıkıntıları 21 Mart’ta El Diario’nun Madrid’deki Kral Juan Carlos Üniversitesi tarafından verildiği yüksek lisansın geçerliliği üzerine sorular sormasıyla başlamıştı.

Madrid Bölgesi’ni 2015’ten beri yöneten Cifuentes, yönetiminin başarılarını tehlikeye atmamak ya da siyasi rakiplerinin kontrolünü ele geçirmesine izin vermemek için kenara çekildiğini söyledi. İstifadan sonra konuşan Rajoy ise şunları söyledi: “Cristina Cifuentes yapmak zorunda olduğu şeyi yaptı. Bence durum onun istifasını zorunlu kılıyordu.”dedi.

Süpermarket kaydının neden yedi yıl süre boyunca saklandığı ve şimdi kimin sızdırdığı ise belli değil.

Ebrar GENÇ

O-Staj AÇAM 2018 Stajyeri

Kaynakça:

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...