Milli Savunma Bakanı Suudi Arabistan’da

0
82

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül resmi bir ziyaret için bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a geldi. TSİ 15.30 sularında Riyad Askeri Havaalanı’na ulaşan Bakan Gönül’e Savunma Sanayii Müsteşarı Murat Bayar ve Savunma Sanayi alanında faaliyet gösteren çok sayıda iş adamı eşlik ediyor.

Vecdi Gönül ve beraberindeki heyet Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Sultan bin Abdülaziz, Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Salih Al-Muhayya ve diğer kurmay komutanları, Suudi Arabistan Ankara Askeri Ateşesi Tüm Amiral Muhammed Hamad Al-Şuhayl ve Türkiye Cumhuriyeti Riyad Büyükelçisi Ahmet Muhtar Gün ve Askeri Ateşe Kurmay Albay Kerim Acar ve Büyükelçilik çalışanları tarafından karşılandı.

Sponsorlu

Havaalanı misafir salonunda bir süre dinlenen Gönül’e burada kahve ikram edildikten sonra konaklayacağı misafir sarayına hareket etti. Gönül’ün Bugün İçişleri Bakanı yardımcısı Prens Ahmed Bin Abdülaziz Al-Suud ile görüşmesi bekleniyor. Bakan Gönül Suudi Arabistan ziyaretinin ilk gününde başkent Riyad’da Türk Ticaret Merkezinde bulunan Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki savunma sanayi konularını koordine etmek maksadıyla kurulan Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM)’nın ofisinin açılışını yapacak.  Bugün akşam ise Gönül ve beraberindeki heyet onuruna Türkiye Cumhuriyeti Riyad Büyükelçisi Ahmet Muhtar Gün bir akşam yemeği verecek.

(tuicakademi, cha)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here