Neden Berjer?

Bu yazıda son zamanlarda bana yöneltilen Neden Berjer? sorusuna cevap vermeyi ve Berjer’in anlamını/hikayesini öz şekilde anlatmayı amaçlıyorum. 

Neden Berjer?

Geleneksel medya, etkisini yavaş yavaş yitiriyor. Televizyonlarda benzer yüzlerin, her konu hakkında bilgi ve fikir sahibi olma iddiaları ve ekranlarda entelektüel tartışma imkanının bulunmaması elbette bireyleri alternatiflere yönlendiriyor. Dijital medya bu noktada bir boşluğu dolduruyor ve doldurmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

Dijital medyanın erişilebilir olması ve bilgiye hızlı ulaşım imkanı sunması, yeni yöntem ve uygulamalara kapı aralıyor. Bu yeni uygulamalar, yeni yüzleri kamuoyunun karşısına çıkarıyor. Kaliteli içerikler, bilgilendirici yazılar ve bilinçlendirici kampanyalar üreten yeni yüzlerin yanında, oyun videoları çekerek popüler olan ve popülerliğin büyüsüyle siyaset, ekonomi, göç, diplomasi vb. gibi yetkinliğinin olmadığı konularda kendisini otorite ilan edenler de az değil.

Bilindiği üzere Türkiye’de meseleleri makul bir zeminde konuşmak, tartışmak pek kolay olmuyor. Bu noktada “Mekan içerisindeki diğer koltuklara liderliği temsil eden, oturacak yeri geniş tek kişilik koltuk mottosuyla Berjer” rasyonel, uzlaşmacı ve eleştirel bakış açısıyla sosyal meseleleri ele almayı ve bireyleri bilgilendirmeyi hedefliyor.

Berjer’in ortaya çıkış hikayesini anlattığım blog yazımı da ilgililer için eklemek istiyorum:

http://ersinkopuz.blogspot.com/2021/07/berjer-siyaseti.html

Berjer’in tüm bölümlerine Berjer Youtube kanalından ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/@berjerizm

Twitter ve İnstagram’da @berjerizm kullanıcı adıyla Berjer’i takip edebilir, yayın ve içerikler bilgi sahibi olabilirsiniz:

https://www.instagram.com/berjerizm/
https://twitter.com/berjerizm

#Berjer, her hafta Salı günü 20.00’de Berjer Youtube kanalında!

Ersin KOPUZ

Genel Direktör Yardımcısı

Sosyal Medyada Paylaş

Ersin Kopuz
Ersin Kopuz
İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Doktora öğrencisidir. Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi ve Yüksek lisans eğitimini "Kamu Politikası Aktörü Olarak Türkiye'de Derneklerin Özerkliği" teziyle İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde tamamladı. Türk Siyasal Hayatı, Siyaset Felsefesi ve Sivil Toplum alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Türkiye ve Yunanistan Avrupa Hava Kalkanı Girişimi’ne Katıldı

Avrupa'nın güvenlik mimarisinde önemli bir gelişme olarak kaydedilen, Türkiye...

Süper Çeşitlilik Çağında Göçmenler ve Kimlik Değişimleri

Görkem Anlaş, Göç Çalışmaları o-Staj Programı Giriş “Süper çeşitlilik” değişen göç...

Ortadoğu’da Petrol ve Siyaset: ‘Hidrokarbon Vatandaşları’

Kitap Adı: Hydrocarbon Citizens: How Oil Transformed People and...

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...