Ortadoğu’da Halk Ayaklanmaları Türkiye’ye Yaradı

Pazar araştırma şirketlerine göre, bölgedeki gelişmeler nedeniyle Alman turistlerin Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları yarı yarıya düşerken, Mısır yerine Türkiye ve İspanya öne çıktı Ortadoğu’daki gelişmelerin Türk turizm sektörüne yaradığı kaydedildi. Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları önemli ölçüde azalırken Mısır’ın yerine Türkiye ve İspanya’nın öne çıktığı belirtildi.

İngiliz gazetesi İndependent’in, Mısır ve Tunus’taki gelişmelerin bu ülkelerdeki turizm sektörünü nasıl etkilediğini değerlendirdiği haberinde pazar araştırma şirketlerinin istatistiklerine dikkat çekti. Buna göre, Alman tatilcilerinin Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları yarı yarıya azalırken Mısır yerine Türkiye ve İspanya tercih ediliyor.

Bu arada, haberde Mısır havayolu şirketi Egyptair’in, ülkedeki gelişmelerin neden olduğu büyük aksamanın ardından işlerinin yavaş yavaş normale döndüğünü, vatandaşlarına Mısır’a ilişkin seyahat uyarılarında bulunan hükümetlerin ise bunları değiştirmeye başladıklarını söylediğine de dikkat çekildi. Gazete bu çerçevede Norveç, İsviçre, Danimarka ve İngiltere’nin, seyahat uyarılarını hafiflettiklerine de işaret etti.

(tuicakademi, bbc)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...

İsrail’in Kendini Yok Etmesi: Netanyahu, Filistinliler ve İhmalin Bedeli

Haaretz'in baş editörü Aluf Benn'in "İsrail’in Kendi Kendini Yok...

Orta Doğu’nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir

Makale İncelemesi: "Orta Doğu'nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir:...

Safevi Devleti Temelinde İran’ın Siyasi Arka Planı

Rukiye Sümeyye ŞAHİN  Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Öğrencisi,...