Ortadoğu’da Halk Ayaklanmaları Türkiye’ye Yaradı

Pazar araştırma şirketlerine göre, bölgedeki gelişmeler nedeniyle Alman turistlerin Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları yarı yarıya düşerken, Mısır yerine Türkiye ve İspanya öne çıktı Ortadoğu’daki gelişmelerin Türk turizm sektörüne yaradığı kaydedildi. Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları önemli ölçüde azalırken Mısır’ın yerine Türkiye ve İspanya’nın öne çıktığı belirtildi.

İngiliz gazetesi İndependent’in, Mısır ve Tunus’taki gelişmelerin bu ülkelerdeki turizm sektörünü nasıl etkilediğini değerlendirdiği haberinde pazar araştırma şirketlerinin istatistiklerine dikkat çekti. Buna göre, Alman tatilcilerinin Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları yarı yarıya azalırken Mısır yerine Türkiye ve İspanya tercih ediliyor.

Bu arada, haberde Mısır havayolu şirketi Egyptair’in, ülkedeki gelişmelerin neden olduğu büyük aksamanın ardından işlerinin yavaş yavaş normale döndüğünü, vatandaşlarına Mısır’a ilişkin seyahat uyarılarında bulunan hükümetlerin ise bunları değiştirmeye başladıklarını söylediğine de dikkat çekildi. Gazete bu çerçevede Norveç, İsviçre, Danimarka ve İngiltere’nin, seyahat uyarılarını hafiflettiklerine de işaret etti.

(tuicakademi, bbc)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Pekin’de Filistin Uzlaşı Anlaşması

Filistin Uzlaşı Anlaşması Şaşırtıcı bir diplomatik gelişme, rakip Filistinli...

Biden’ın Çekilmesi Amerikan Dış Politikası İçin Ne Anlama Geliyor?

Haftalar süren yoğun spekülasyonların ardından dün, 21 Temmuz'da, ABD...

Joe Biden Adaylıktan Çekildi: Demokratların Adayı Kim Olacak?

Biden Adaylıktan Çekildi Başkan Joe Biden'ın 21 Temmuz 2024'te X...

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...