‘’Ortak Değerlerde Buluşmalıyız’’

İsrail’in Washington Büyükelçiliği bu yıl 3. İftar yemeğini düzenledi. Büyükelçi Micahel Oren’in konukları bazı ülkelerin büyükelçileri ve Washington’daki Müslüman toplum temsilcileri oldu.

 

Büyükelçi Oren’in iftar sonrasında Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, İsrail nüfusunun %20 sinin Müslüman olduğunu, Washington’daki bazı büyükelçiliklerin ülkelerindeki Müslüman oranının %7-8 civarı olsa da çeşitli iftar programı düzenlediklerini hatırlatarak İsrail büyükelçiliğinin bu faaliyetinin normal karşılanması gerektiğini ve bunun Müslümanlara minnet göstermek amaçlı olarak gerçekleştirildiğini belirtti.

Politik konularda aynı görüşlerde olunmasa da Müslüman ve Yahudilerin eski tarihlerdeki iyi ilişkileri hatırlatan Oren, Türkiye ile tarihi ilişkilerin 500 yıla dayandığına dikkat çektiği bildirildi.

ABD Kongresi’nin ilk Müslüman üyesinin yaptığı açıklama da ise, Müslüman ve Yahudilerin bir araya getirebilecek değerler olduğunu ve ortak noktalarda buluşulması gerektiğini vurguladı.

(TUİÇ Akademi, CHA)

Melda VATANCI

TUİÇ Stajyeri

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...