Rus Polisine Yahuda Benzetmesi

Görev sırasında pazar işçilerinin saldırısına uğrayan polise, görev arkadaşlarının yeteri kadar destek vermemesi üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, olayda etkisiz kalan polisleri Hz. İsa’ya ihanet eden ve karşılığında 30 gümüş alan Yahuda İskoryat’a benzetti.

 

Geçtiğimiz hafta Matveyevskiy pazarında saklandığı tespit edilen zanlıyı yakalamak için gelen ve Kafkasya kökenli pazar çalışanlarının saldırısına uğrayan bir polis ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. Olayların ardından binlerce kaçak işçi Moskova genelinde büyük çapta operasyon başlatan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Saldırıya uğrayan polise yeteri kadar destek sağlamayan olay yerindeki polisleri ağır dille eleştiren Putin: “Galiba polisler bu davranışları karşılığında pazar işçilerinden 30 gümüş alıyorlar” sözüyle Hz. İsa’ya ihanet eden ve 30 gümüş alan Yahuda İskoryat’u hatırlattı.

İlgili üst düzey polisler görevden alınırken olay esnasında etkisiz kalan güvenli güçleri hakkında da soruşturma başlatıldı.

(TUİÇ Akademi, CİHAN)

Tuğba İnci

TUİÇ Stajyeri

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Pekin’de Filistin Uzlaşı Anlaşması

Filistin Uzlaşı Anlaşması Şaşırtıcı bir diplomatik gelişme, rakip Filistinli...

Biden’ın Çekilmesi Amerikan Dış Politikası İçin Ne Anlama Geliyor?

Haftalar süren yoğun spekülasyonların ardından dün, 21 Temmuz'da, ABD...

Joe Biden Adaylıktan Çekildi: Demokratların Adayı Kim Olacak?

Biden Adaylıktan Çekildi Başkan Joe Biden'ın 21 Temmuz 2024'te X...

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...