Rusya, Mısır’a 20 Milyon Dolarlık Sanayi Bölgesi Açıyor.

0
157

 Rus işadamı ve Moskova Teknokentin Genel Müdürü İgor İvaşenko, Mısır’ın Başkenti Kahire’de düzenlenen proje sunumu sırasında, “Projenin özel yatırımcıların ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Başta lojistik olmak üzere birçok alandan yatırımcılar şimdiden bu projeye ilgi gösteriyor” diye açıkladı.

 Port Said kentinin doğusunda yer alacak sanayi bölgesi projesinin özel yatırımlar sayesinde 3 aşamada hayata geçirileceğini anlatan İvaşenko, Kahire’de sanayi altyapısının yanında, yaşam için tüm koşullar yaratılacağını, yerleşim ve dinlenme bölgeleri yapılacağını belirten sözlerine projenin büyük oranda Mısırlılar için yapıldığını da ekledi. Ayrıca İvaşenko, çoğu yerel sakinler olmak üzere 25 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti.

 Mısır’daki sanayi bölgesine yatırım yapacak şirketlere garantiler ve avantajlı kredilerin sağlanacağını açıklayan Rusya İhracat Merkezi Başkanı Pyotr Fradkov, daha fazla Rus-Mısır ortak projelerin oluşturulması ve bu projelere üçüncü tarafların çekilmesi gerektiğini söyledi.

Esra Değirmencioğlu – AVRAM Stajyer

Sponsorlu

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here