Serj Sarkisyan: Azerbaycan Savaş Başlatırsa Bütün Askeri İmkanlarımızı Kullanacağız.

0
102

 Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan 2 Mart’ta “Diplomat günü” vesilesiyle Dışişleri Bakanlığını ziyaret edip Bakanlık yönetimi, Ermenistan diplomatik temsilcilikleri ve konsoloslukları başkanları kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

 Dışişleri Bakanlığında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Sarkisyan,  Dağlık Karabağ sorununun çözümü yönünde yabancı ülkelerde ve uluslararası platformlarda Ermenistan Diplomatik Servisinin atacağı adımlar, Azerbaycan’ın yapıcı olamayan politikası ve bölgede gerginlik yaratan adamlara karşılık verilmesine değindi.

 Yerevan ile Stepanakert’in savaş istemediklerini, ancak Bakü’nün devamlı olarak savaş hakkında konuştuğunu ve temas hattında gerginliği arttırdığını belirten Sarkisyan “Azerbaycan aynı şekilde devam ederse ve savaş başlatırsa, Artsakh halkının güvenliğini sağlamak için biz bütün askeri imkanlarımızı kullanacağız. Bugün bölgede büyük çaplı bir savaşı önleyen genel faktör toprağında dik duran ve ne için mücadele verdiğini iyice anlayan Ermeni askerdir” dedi.

Abdülkerim Kartal – AVRAM Stajyer

Sponsorlu

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here