Siyasal Özgürlük İsteği İle Kuveyt De Ayaklanıyor!

Arap dünyasını haftalarca etkisi altına alan halk ayaklanması hareketleri Körfez ülkelerinden Kuveyt’i de saracak gözüküyor. Öğrenci örgütleri, siyasi özgürlük talebiyle bugün izinsiz gösteri hazırlığında…

Liderliğini, Kafi ve Essur El Hamis adlı öğrenci gruplarının yaptığı Kuveyt’teki öğrenci örgütleri, hükümetin gösteri düzenleme taleplerinin reddedilmesine direnerek, ülkede izinsiz gösteri yapacaklarını duyurdu.

Tunus ve Mısır’da, ülke liderlerinin devrilmesine kadar giden gösterilerden esinlendiklerini belirten öğrenci örgütleri, Kuveyt Başbakanı Şeyh Nasır El Muhammed El Sabah’ın istifasını talep ediyor.

Kuveyt’te başbakanın yanı sıra ülkedeki en önemli bakanlıklar olan içişleri ve dışişleri bakanlıklarının başında El Sabah ailesinin üyeleri bulunuyor. Kuveyt Emiri 4. Sabah El Ahmed El Cabir El Sabah da ülkedeki siyasi konular hakkında son sözü söyleme yetkisine sahip tek kişi. Bu gibi nedenlerden dolayı, öğrenci grupların bir başka isteği ise, 250 yıldan beri ülkeyi yöneten El Sabah ailesinin fertleri dışında, başka siyasetçilerin de söz haklarının olmasını istiyorlar.

(tuicakademi — ntvmsnbc) // Fatih ÇAM

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...