Siyasal Özgürlük İsteği İle Kuveyt De Ayaklanıyor!

0
96

Arap dünyasını haftalarca etkisi altına alan halk ayaklanması hareketleri Körfez ülkelerinden Kuveyt’i de saracak gözüküyor. Öğrenci örgütleri, siyasi özgürlük talebiyle bugün izinsiz gösteri hazırlığında…

Liderliğini, Kafi ve Essur El Hamis adlı öğrenci gruplarının yaptığı Kuveyt’teki öğrenci örgütleri, hükümetin gösteri düzenleme taleplerinin reddedilmesine direnerek, ülkede izinsiz gösteri yapacaklarını duyurdu.

Sponsorlu

Tunus ve Mısır’da, ülke liderlerinin devrilmesine kadar giden gösterilerden esinlendiklerini belirten öğrenci örgütleri, Kuveyt Başbakanı Şeyh Nasır El Muhammed El Sabah’ın istifasını talep ediyor.

Kuveyt’te başbakanın yanı sıra ülkedeki en önemli bakanlıklar olan içişleri ve dışişleri bakanlıklarının başında El Sabah ailesinin üyeleri bulunuyor. Kuveyt Emiri 4. Sabah El Ahmed El Cabir El Sabah da ülkedeki siyasi konular hakkında son sözü söyleme yetkisine sahip tek kişi. Bu gibi nedenlerden dolayı, öğrenci grupların bir başka isteği ise, 250 yıldan beri ülkeyi yöneten El Sabah ailesinin fertleri dışında, başka siyasetçilerin de söz haklarının olmasını istiyorlar.

(tuicakademi — ntvmsnbc) // Fatih ÇAM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here