TSK Askeri Temizleyecek, Özel Harekat Polisi Asayişi Sağlayacak

0
194

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak’ tan itibaren yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı iki haftadır tüm gücüyle devam ediyor. TSK’ dan yapılan açıklama ile “Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 790 oldu, ve Bugün 18 hedef daha imha edildi” denildi. Hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla operasyona tüm güçle devam ettiğini ekleyen TSK’ dan 1 Şubat tarihinde bir açıklama daha geldi.

Bölgenin Güneyine doğru ilerleyen TSK, ele geçirilen ve temizlenen kuzey kısımlardaki karakol ve yerleşim birimlerinin güvenliği ve asayişini sağlamak için Türk Polisi ile iş birliği içinde olduklarını belirtti Afrin’ de temizlemeler devam ederken bölgeye polis sevk edilecek.  Polis, El Bab, Azez, Cerablus, Mare şehirlerinde olduğu gibi Afrin’de bölge halkına eğitim vererek karakol kuracak.

TSK, daha önce de olduğu gibi Fırat Kalkanı Harekatının bekası ve bölge güvenliğinin devamlılığı için operasyonun aşamaları tamamlarken geride kalan bölgeleri Polise devretmiş ve Polis, El-Bab’ dan Cerablus’ a kadar alanın asayişini sağlamıştı. Aynı iş birliği bugün yapılan açıklama ile Zeytin Dalı Harekatında da gerçekleşecek. Bölge sınır hattında bekletilen Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat’ın sınırı geçmelerinin an meselesi olduğu belirtildi.

Ahmet Mert İZMİR
o-Staj 2018 ORTAM Stajyeri

Sponsorlu

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here