TUİÇ BALKAM Araştırmacı Kadrosunu Genişletiyor!

TUİÇ Balkan Araştırmaları Merkezi olarak geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz “Balkanların Dünü, Bugünü ve Yarının Tahayyülü” başlıklı çalıştay programımızdan aldığımız olumlu dönüş ve talepler neticesinde araştırmacı kadromuzda genişlemeye gitmeye karar verdik.

Aramıza katılacak yeni çalışma arkadaşlarımızla ve yeni projelerimizle daha sağlam adımlar ile yoluna devam etmek isteyen araştırma merkezimizin, Balkanlar coğrafyası ile akademik perspektifte ilişkilerin kuvvetlenmesine katkı sağlayacak, sivil toplum kuruluşları ve üniversite temelli dayanışma ve işbirliğini arttıracak, gerek akademik gerekse organizasyonel beceri kapasitesinin artırımına yönelik kendine özgü bir çalışma modeli vardır.

Araştırma merkezimiz Türkiye’de Balkanlara ilgi eksikliğinden ve akademik çalışma, yayın, toplantı, sempozyum gibi çeşitli eğitim faaliyetlerinin yetersizliğinden duyduğu rahatsızlığı gidermek amacıyla yapılacak ekip çalışmalarında yer alacak; araştırmayı, okumayı ve yazmayı seven, yabancı dil öğrenimine açık, seyahati seven, bölge uzmanlığını sadece tarihi, ekonomik ve politik perspektifle sınırlı görmeyip dil, kültür, din, sanat, müzik, gelenek öğelerini de önemseyen, bilgi paylaşımına açık, kendi çevresinde “Balkanlar” denilince akla ilk gelen isim olacak kadar bölgeyi benimsemeye hazır “uzman adaylarını” bünyesine katmayı istemektedir.

İstediğimiz şey, Balkan kökenli olup-olmamanız ya da bölge hakkında “her şeyi” biliyor olmanız değildir, çok bilene değil “uzun vadede” bizler ile birlikte edinilen bilgiyi işleyebilecek, “grup çalışmasına uyumlu”, birlikte öğrenirken eğlenebileceğimiz ama sorumluluğunun her zaman farkında olan insan kaynağına ulaşmaktır.

 

Başvuru formu için lütfen tıklayınız!

Son başvuru tarihi 28 Mart 2014!

İletişim: [email protected]

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin Helikopter Kazasında Ölümü ve Olası Senaryolar

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bir helikopter kazasında hayatını kaybetmesi,...

Seçim Otokrasisi: Meksika’nın Demokrasisi Tehlikede

Bu yazı 17 Mayıs 2024'te Foreign Affairs dergisinde ingilizce...

Makale İncelemesi: “The Case for Progressive Realism”

Yazar: David Lammy Kaynak: Foreign Affairs, May/June 2024 David Lammy'nin "The...

Bildiri Çağrısı: Avrupa Konferansları II – ‘Bizi Bağlayan Göç’

Avrupa Birliği (AB, Birlik), yumuşak güç olarak dünya siyasetini...