TUİÇ Biga Söyleşileri: “Müzik Kültürü ve Dinletisi-2”

TUİÇ Biga Söyleşileri: “Müzik Kültürü ve Dinletisi-2”

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Biga Ekibi çalışmalarına ilk heyecanı ile devam ediyor.

Ekibimiz, TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Temsilcileri ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu (UİT) bünyesinde bulunan, Şeyda Öcal, Abdullah Aksoy, Esra Yılmaz, Samet Ersan, Tugay Türkoğlu, Sefa Saygın, Aygül Aktaş, Semih Erol, Kübra Doğruyol, Yusuf Akkuş ve Makbule Yılmaz isimli kişilerden oluşmaktadır.

TUİÇ Biga Söyleşileri’nin amacı; ulusal ve uluslararası gündem, edebiyat, sanat üzerine söyleşilerin gerçekleşebileceği ve geleceğin emanetçisi olan biz gençlerin, büyüklerimizin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanabileceği okul ortamından uzak sıcak bir ortam oluşturmaktır.

TUİÇ Biga Ekibi olarak, “TUİÇ Biga Söyleşileri” adlı söyleşimizi bu hafta 20 Mayıs Cuma günü 21.00- 23.00 saatleri arası Biga Halim Bey Konağında değerli hocamız Doç. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’ın katılımıyla “Müzik Kültürü ve Dinletisi-2” başlığı altında gerçekleştirdik.
Söyleşimizde bu hafta, Alman, Fransız, İtalyan ve Rus uluslarının ait Romantizm’den Modern Döneme geçiş aşamasındaki empresyonizm (izlenimcilik) akımının önemli temsilcileri ve eserlerinin künyesini üzerine konuştuk. Bu döneme ait sanatçıların belli başlı eserlerini dinledik.

27 Mayıs Cuma günü yine aynı mekânda ve saatte “Müzik Kültürü ve Dinletisi – 3” başlığı altında kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Katılımlarından dolayı başta kıymetli hocalarımız Doç. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’a, Muhammed Fatih Özkan’a, değerli büyüğümüz Rafet Bayram Elkasoviç’e ve diğer öğrenci arkadaşlarımız Melih Şah Sakallı, Ilgaz Usta’ya, Cengiz Türkan’a, Arzu Akgül’e teşekkür ederiz.

 Mehmet NİZAM

 TUİÇ BALKAM Koordinatörü 

Sosyal Medyada Paylaş

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar,
    Konusulan konular oylesine cezbedici ki, soylesilere katilamamak cok uzucu,Biga’dan uzakta olupta dinlemek isteyenler icin İnternetten Ücretsiz Canlı Yayın yapan herhangibir sitede bizimle de paylasmaniz mumkun mudur?

    • Merhaba,
      İlginiz için çok teşekkür ederiz. Şuan söyleşilerimize tatil sebebiyle ara verdik. Yeni dönemde talebinize yönelik bir çalışma yapmaya gayret göstereceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Göç Çalışmalarında Yeni Teorik Yaklaşımlar: 21. Yüzyılda Ortaya Çıkan Perspektifler

Özet Göç; kişilerin ekonomik, kültürel, politik veya doğal afetler gibi...

Exploring a Century of Turkish-Albanian Relations: The 7th International Congress on Afro-Eurasian Research in Tirana

The prestigious International Congress on Afro-Eurasian Research embarks on...

Palestinian Refugees’ Experiences of Transnational Social Field: Identity, Memory and Connections

Zeynep Ebrar ArasTUİÇ Göç Çalışmaları Stajyeri Abstract This comprehensive research paper...

TUİÇ Akademi Ailesine Katılın: Yaratıcılığınızı ve Bilginizi Paylaşın!

TUİÇ Akademi, gönüllülük esası ve hayat boyu öğrenme ilkesiyle...