TUİÇ Üyeleri 7. Yerel Yönetimler Akademisi’ne ücretsiz katılıyor!

Başvurular sona ermiştir ilginiz için teşekkür ederiz.

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Hükümet Liderlik Okulu, düzenlediği programlar ve bunların yanı sıra hazırladığı projeler ve seminerler vasıtasıyla geleceğin liderlerini yetiştirmeyi, katılımcılarını günümüz dünyasındaki önemli konular hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Siyasetin ve karar alma mekanizmalarının her kademesine nitelikli bireyler kazandırmayı kendine misyon edinen Hükümet Liderlik Okulu Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programı ile çalışma sahasına yerel yönetimler alanını da eklemiştir. Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programının 2010-2011 Akademik Yılı itibariyle her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 2016-2017 Akademik Yılında Yerel Yönetimler Akademisi programımız 15-22 Ekim -5-12-19 Kasım 2016 Cumartesi günleri gerçekleşecektir.

TUİÇ TARAFINDAN SAĞLANAN ÜCRETSİZ KATILIM SADECE TUİÇ DERNEĞİ ÜYELERİNE ÖZELDİR.

ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Yerel Yönetimler Afiş

Programın Amacı:
Son yıllarda ülkemizde Kamu Yönetimi anlayışında olumlu yönde ilerlemeler olmaktadır ve yeni anlayış yapısal değişiklikler ile desteklenmektedir. Hükümet Liderlik Okulu bu değişimi memnuniyetle karşılamakta, ulusal kalkınmanın ana damarı olan yerel yönetimlerin verimliliği hususuna çok önem vermektedir. Değişimi yakalamanın en etkin yolunun eğitim olduğu bir gerçektir. Bilginin hızlı şekilde değişime uğradığı ve üretildiği günümüzde sürekli eğitimin şart olduğu düşüncesiyle bu sertifika programı her akademik yılda düzenli bir şekilde hayata geçirilmek istenmektedir.

Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programının düzenleniş amacı yerel yönetimlerde görevli kadroların ve yerel yönetimlerde görev almak isteyen öğrenci ve bireylerin verilen eğitimlerle donanım kazanmasını sağlamak; katılımcıların bireysel ve mesleki birikimlerini artırmaktır.

Program Özellikleri:
Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programı beş hafta boyunca her cumartesi 10:00-16:45 saatleri arasında gerçekleştirilen bir programdır. Program dili Türkçe’dir. Program dahilinde her hafta yerel yönetimlerin üst kademelerinde görev almış bürokratların, akademisyenlerin ve belediye başkanlarının konuk olduğu dört farklı oturum gerçekleşmektedir. Her oturum sonrasında işlenilen konu ile ilgili katılımcıların soru ve görüşlerine yer verilmekte, konuklar tarafından katılımcıların soruları değerlendirilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmektedir. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %80 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir. Program Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş ana yerleşkesinde gerçekleşmektedir.

Program İçeriği:
Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programının içeriği akademisyen ve bürokratlar danışmanlığında ana hatlarıyla aşağıda belirtilen konu başlıklarını kapsamaktadır.

 • Belediyelerde Liderlik
 • Yerel Seçimlerde Farklı İletişim Stratejileri
 • Yerel Yönetimler ve Demokrasi
 • Siyasette Yerel Yönetimlerin Önemi
 • Belediyelerde Yönetişim
 • Sürdürülebilir Kent Ulaşımı
 • Kentleşme ve Çevre Sorunları
 • Belediyelerde Kültür Sanat
 • Belediyelerin Görev, Yetki ve Sorumlulukları
 • Kentsel Dönüşüm
 • Yerel Yönetimler ve Kadın
 • Yerel Yönetimlerin Toplumsal Politikalara Etkileri
 • Yerel Yönetim – STK İlişkileri
 • Belediyelerde Bütçe Yönetimi

*** TUİÇ Bursu kontenjanla sınırlıdır!

Sosyal Medyada Paylaş

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çin Rusya İlişkileri: Xi Jinping’in Babası Ona Moskova’yla İlişkiler Konusunda Ne Öğretti?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 4 Şubat 2022'de Ukrayna'yı...

Mark Rutte: NATO’nun Yeni Genel Sekreteri

NATO'nun yeni genel sekreteri olmaya hazırlanan Mark Rutte, Avrupa'nın...

Güvenilirlik Tuzağı: İtibar, Uğrunda Savaşmaya Değer mi?

Zayıflık konusundaki itibar saldırganlığa davetiye çıkarır mı? Pek çok...

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...