TUİÇ Üyeleri Siyaset Okulu Sertifika Programına Ücretsiz Katılıyor!

0
1817

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nun Türkiye’de gerek ismiyle gerek formatıyla gerekse içeriğiyle bir ilk olarak düzenlediği Siyaset Okulu programı her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu zamana kadar cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, büyükelçiler, milletvekilleri gibi ülke yönetiminin karar mekanizmasını oluşturan birçok kişiyi misafir eden Siyaset Okulu değerli konuklarının destekleri ve katılımcılarının ilgisiyle her akademik yıl kendi çıtasını aşan bir hal almıştır.

Son Başvuru Tarihi/Saati: 19.12.2017 / 17:00
Sertifika alabilmek için %80 katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

TUİÇ TARAFINDAN SAĞLANAN ÜCRETSİZ KATILIMLARDA
TUİÇ DERNEĞİ ÜYELERİ ÖNCELİKLİDİR.

DERNEĞİMİZE ONLINE ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Sponsorlu

Program Amacı:

Siyaset Okulu  programının amacı; globalleşen dünyada siyasetin ve siyasetçinin değişen profiline uyum sağlayabilmek için bugünün ve yarının lider adaylarını objektif bilgi ve verilerle donatmaktır. Programda; Türkiye’nin geçmişten günümüze yaşanan önemli olay ve dönemlerinin yalnızca teorik olarak değil; olayların sebep – sonuç ilişkilerinin, icraatların içinde doğrudan bulunmuş siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, ekonomistler, bilim adamları ve iş adamları tarafından aktarılmasıdır.

Program Özellikleri:

Siyaset Okulu sertifika programı her akademik yıl 12 ila 15 hafta boyunca cumartesi günleri düzenlenmektedir. Program dili Türkçe’dir. Her cumartesi gerçekleştirilen program saat 10:00’dan 16:45’e kadar devam eder. Her hafta bir buçuk saat süren dört ayrı oturum olarak gerçekleştirilen programda her oturum soru-cevap kısmıyla son bulur. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %80 katılım göstermeleri gerekmektedir.

Program İçeriği:

Uzun soluklu bir program olan Siyaset Okulu’nda Türkiye’nin birçok önemli siyasi konusu, geçmişten günümüze yaşanan olaylar ve süreçler dahilinde değerlendirilir. Her akademik yıl Türk siyasi gündemine göre konu başlıklarının uyarlandığı Siyaset Okulu programının içeriğini aşağıdaki ana konular oluşturur.

 Türkiye’de Siyaset Sosyolojisi
 Türkiye’de Eğitim Reformu
 Seçimler Sonrası Türkiye Siyaseti
 Orta Doğu’da Yaşanan Son Gelişmeler ve Türk Dış Politikası
 Siyasal Partiler ve Çözüm Süreci
 Türkiye Ekonomisinde Yaşanan Son Dönem Gelişmeler
 Türkiye’nin AB Süreci
 Türkiye’de Stratejik Güç ve Lobicilik
 Küreselleşme Sürecinde Medya – Siyaset İlişkisi
 Kadınların Siyasal Yaşama Katılımı
 Türkiye’de Güvenlik Siyaseti
 Türkiye Dış Politikası ve Güncel Gelişmeler
 Anayasa Değişikliği Tartışmaları
 Türkiye’de Demokrasi ve Hukuk
 Türkiye’de Sekülerizm ve Laiklik
 Türkiye’de Etnik Gruplar ve Kanaat Önderliği

Programın detayları afişte tüm ayrıntıları ile bulunmaktadır.

 

Yukarıdaki konu başlıklarıyla ilgili önceden yazılmış makaleniz varsa TUİÇ’e Yazı Gönder linkindeki şartlara uygun şekilde yayınlanmak üzere [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

TUİÇ TARAFINDAN SAĞLANAN ÜCRETSİZ KATILIMLARDA
TUİÇ DERNEĞİ ÜYELERİ ÖNCELİKLİDİR.

DERNEĞİMİZE ONLINE ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here