Türkiye ile AB Arasında Fark Yok

 Resmi bir ziyaret için iki gündür Bursa’da bulunan Çek Cumhuriyeti Liberec Bölge Valisi Stanislav Eichler ve beraberindeki heyet onuruna Bursa Valisi Şahabettin Harput, yemek verdi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen programa Vali yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk ve Bursa Eskişehir Bilecik kalkınma Ajansı (BEBKA) genel sekreteri Mehmet Sait Culfik de katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Harput, “Çek Cumhuriyetinin Libereçh bölge Valisi Sayın Stanislav Eichler ve beraberindekileri heyeti Bursa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizde daha önce Çek Cumhuriyeti’ne yaptığımız ziyarette çok sıcak ilgi ve konuk severlik gördük. Bu ziyaretlerin sıklaştırılması ile her iki bölgenin de bundan büyük istifade edeceğini düşünüyorum.” dedi. Vali Harput, bu ziyaretleri sadece resmi ziyaretler ile sınırlamayıp, sektör temsilcilerini de bir araya getireceklerini vurguladı.

Konuk Vali Stanislav Eichler de, İstanbul’a adım atar atmaz samimi ve içten bir şekilde karşılandıklarını belirterek, “Türkiye çok güzel, Türk halkı çok konuk sever. Benim ülkemde yaşayan bizim halkımız Türkiye’yi bizim gördüğümüz şekilde bilmiyor. Onların düşüncelerindeki Türkiye ile gerçek Türkiye arasında çok fark var.” dedi. Tahmin ettiğinden daha gelişmiş bir Türkiye gördüğünü anlatan Vali Eichler, “Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında gelişmişlik açısından çok bir fark kalmamış. Sadece bazı zorunlu prosedürler hariç. Bunların yerine getirilmesi zaman istiyor. Bunun için sizin AB’ye girmeniz için sadece biraz zamana ihtiyaç var.” şeklinde sözlerini tamamladı.

(tuicakademi, cha)

Sosyal Medyada Paylaş

47,966BeğenenlerBeğen
6,667TakipçilerTakip Et
8,635TakipçilerTakip Et
2,586AboneAbone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Hekim Göçü Normal mi?

Bir ülkede sağlık sisteminin düzenli işleyebilmesi için sağlık çalışanlarının...

Otel Mumbai (2018)

Otel Mumbai, yönetmen Anthony Maras’ın ilk uzun metrajlı, 2018...

Çeviri: Alija Izetbegović’i Zamanla Nasıl Daha İyi Anladım

Bu yazı, Dr. Emir Suljagic’in ‘Anadolu Agency' için kaleme aldığı “How...

Nancy Pelosi’nin Tayvan Ziyareti (Prof. Dr. Seriye Sezen)

TUİÇ TV'de konuğumuz 2015 yılında Tayvan Ulusal Chengchi Üniversitesi’nde...