Uludağ Üniversitesi TUİÇ Tanışma Toplantısı

Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği Uludağ Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği olarak Uluslararası İlişkiler bölümünden ve diğer ilgili bölümlerden öğrenci arkadaşlarımızla ortak tanıtım ve tanışma toplantısı düzenledik. Değindiğimiz konuları ele alacak olursak;

  1. TUİÇ bugüne kadar hangi faaliyetler düzenledi?
  2. TUİÇ’in öğrencilere hangi konularda katkısı olabilir?
  3. TUİÇ’in gönüllülük esaslı yaklaşımı nedir?
  4. TUİÇ’in bünyesinde  verilen eğitimden ya da sağladığı diğer olanaklardan nasıl yararlanabiliriz?
  5. TUİÇ’in web sitesindeki makalelerin içeriği nedir?

Toplantımızın en önemli konusunu TUİÇ’in öğrencilerin istifadesine sunduğu ‘o-staj’ oluşturdu. TUİÇ’in web sitesinden TUİÇ stajyerlerinin bazıları ile sosyal medyadan iletişime geçtik. Onların tecrübelerini arkadaşlarımızla paylaştık. Hatta stajyerlerin ortak cevabını özetleyecek olursak;

O-staj programının en önemli yanı, verilen görevlendirmelerin, araştırmacılar için kendini geliştirmesini, kendine bir şeyler katma ve derinlemesine öğrenmeyi sağladığını, o-staj programı aracılığıyla verilen görevi zamanında yapabilme ve zamanında yapılan görevler sonucunda akademik yaşamın düzene girmesini sağladığını belirttiler.

Uludağ Üniversitesi Temsilciliği olarak yapmayı planladığımız faaliyetleri, iş birliklerini, ekip ruhunu nasıl canlandıracağımızı konuştuk. TUİÇ’in kurumsal bir yapıda olduğunu; iletişim, tanışma ve iş birliği için temsilcileri Eskişehir’de yapılan TUİÇ temsilciler zirvesine davetinden bahsettik. Ayrıca toplantıya katılan herkese Uluslararası İlişkiler okuyanlar için TUİÇ resmi sitesinde yayınlanan kitap ve film öneri listesinin nüshalarını paylaştık. Öyle ki bu listede de yer alan aynı zaman da vize konumuz olan Niccolo Machiavelli’den Prens üzerine okumalar yaptık.

TUİÇ  yönetimi ve Uludağ Üniversitesi arasındaki iş birliğinin samimi ve disiplinli olacağını canı gönülden inanıyoruz.

Ahmet Mert İZMİR

Bursa Uludağ Üniversitesi TUİÇ Temsilcisi

 

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri Röportaj: Kapitalizmin Üstesinden Nasıl Geliriz?

Tom Wetzel, planlı bir sosyalist ekonominin nasıl görüneceğini ve sosyalizmi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacımız olan stratejiyi açıklıyor.

Çeviri: Avrupa Kendi Çöküşüne Giden Yolda Birleşmiş Durumda

Bu yazı, Jan Krikke’nin ‘Asia Times’ için kaleme almış olduğu “Europe united on road to its own decline” başlıklı makaleden çevrilmiştir.

Uluslararası Hukuk Değerlendirmesi ve KKTC’nin Deniz Yetki Alanları

Deniz Çalışmaları stajyeri Halit Gür'ün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarını değerlendirdiği araştırma yazısı yayında!

TUİÇ Üniversite Elçileri Başvuruları Açıldı!

Siz de TUİÇ Üniversite Elçisi olmak istiyorsanız, linkte yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.