‘‘Uluslararası İlişkilerci Olmak’’ Semineri İzmir’de Gerçekleştirildi

TUİÇ Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesi Temsilcilikleri olarak ortak hazırladığımız “Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” konulu söyleşimizde TUİÇ Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yalım’ı misafir ettik. Samimi bir sohbet havasında geçen etkinliğimizde ilk olarak katılımcılar kendilerini tanıtıp, gelecek planlarından, ilgilendikleri konulardan, Uluslararası İlişkiler bölümünü neden seçtiklerinden ve bölümden beklentilerinden bahsettiler. Ardından konuşmacımız Burak Yalım, Uluslararası İlişkiler bölümünü neden seçtiğini, daha sonrasında ise TUİÇ’in kuruluş hikayesini, kurulurken nelerin amaçlandığını, TUİÇ’in çalışmalarında esas aldığı ilke ve hedefleri anlattı. Sonrasında Uluslararası İlişkiler disiplini hakkında temel bilgiler vererek, Uluslararası İlişkiler nedir, ne değildir, gelecekte bu alanda neler yapılabilir, gelecek hedeflerimize ulaşmak için nasıl ve nereden başlamalıyız vb. gibi her Uluslararası İlişkiler öğrencisinin merak duyup, kafasındaki soru işaretlerini gidermeye ihtiyaç duyduğu konular üzerinde bilgilerini ve şimdiye kadarki deneyimlerini paylaştı.

“Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” kitabından, bu kitapta farklı konularda uzmanlaşmış kişilerin tecrübelerinin yer aldığından ve Burak Yalım’ın okumak, yazmak üzerine yaptığı tavsiyelerle söyleşimiz devam etti. Ardından katılımcı arkadaşlarımız gelecekteki kariyer hedefleri, ilgi  duydukları alanlar, ilgi duydukları alanlarda kendilerini nasıl geliştirebilecekleri üzerine Burak Yalım ve TUİÇ Kurumsal İletişim Direktörü Caner Bayrak’a sorularını yönelttiler. Konuşmacılarımız sorulan sorulara içtenlikle yanıtladılar ve söyleşimizi sonlandırdık.

Bu anlamlı etkinlik için başta Burak Yalım ve Caner Bayrak olmak üzere tüm TUİÇ ailesine teşekkür ediyoruz. İzmir’de en kısa zamanda gelecek etkinliklerimizde buluşmak dileğiyle…

Kemal KISA

Ege Üniversitesi TUİÇ Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.

Çeviri: Neoliberalizmden Sonra

Bu yazı, Rana Faroohar'ın ‘Foreign Affairs’ için kaleme almış olduğu “After Neoliberalism: All Economics Is Local” başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir.

The Wind That Shakes the Barley (2006)

Avrupa çalışmaları stajyerimiz Ferhat Ege Aksaylı, The Wind That Shakes the Barley filmini sizler için analiz etti.

Paris Attacks and the Role of the European Union

Abstract This article analyzes the attacks of the Islamic State...