‘‘Uluslararası İlişkilerci Olmak’’ Semineri Kırklareli’de Gerçekleştirildi.

Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde TUİÇ Kırklareli Temsilciliği ve Uluslararası İlişkiler Kulübü olarak ortaklaşa hazırladığımız Burak Yalım’ın katılımıyla “Türkiye’de Uluslararasi İlişkilerci Olmak” başlığı altında dönemimizin ilk konferansını başarıyla gerçekleştirdik.
Açılış konuşmasını TUİÇ Kırklareli Temsilcisi Nehir Sami’nin yaptığı, beraberinde Uluslararası İlişkiler Kulübü Başkanı Gözde Selen’in açıklamalarından sonra sözü alan Burak Yalım Uluslararası İlişkiler’e dair farklı konulara değindi.
Konferansta; uluslararası ilişkiler nedir, ilgi alanları nelerdir, neler yapılabilir konularına değinildi.
Yapılan canlandırmayla bireyde sorgulamanın ne kadar önemli olduğu ve üniversitenin ‘sorgulamak’ demek olduğu algısı verilmeye çalışıldı. Konferans sonunda Burak Yalım çevresinde merakla birşeyler öğrenmeye çalışan kitle TUİÇ’e ve Burak Yalım’a karşı oluşan ilginin somut haliydi.
Yaptığı konuşmasından sonra TUİÇ Kırklareli Temsilciliği olarak ciddi anlamda olumlu bir dönüşün olması sebebiyle üniversitemize gelen Burak Yalım’a da buradan çok teşekkür ediyor ve beraber olacak daha nice etkinliklerin temennisinde bulunuyoruz.

Nehir SAMİ
Kırklareli Üniversitesi TUİÇ Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri Röportaj: Kapitalizmin Üstesinden Nasıl Geliriz?

Tom Wetzel, planlı bir sosyalist ekonominin nasıl görüneceğini ve sosyalizmi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacımız olan stratejiyi açıklıyor.

Çeviri: Avrupa Kendi Çöküşüne Giden Yolda Birleşmiş Durumda

Bu yazı, Jan Krikke’nin ‘Asia Times’ için kaleme almış olduğu “Europe united on road to its own decline” başlıklı makaleden çevrilmiştir.

Uluslararası Hukuk Değerlendirmesi ve KKTC’nin Deniz Yetki Alanları

Deniz Çalışmaları stajyeri Halit Gür'ün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarını değerlendirdiği araştırma yazısı yayında!

TUİÇ Üniversite Elçileri Başvuruları Açıldı!

Siz de TUİÇ Üniversite Elçisi olmak istiyorsanız, linkte yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.