Venezuela’nın Kripto Parası Petro, 6 Hafta İçerisinde Piyasada

ABD’nin yaptırımlarıyla birlikte ülkede gerçekleşen ekonomik bunalımla mücadele eden Venezuela Başkanı Nicolas Maduro, bu doğrultuda ulusal radyo yayınında yaptığı açıklamada, ekonomik özgürlükleri tekrar kazanmak ve mali krizlerin üstesinden gelmek için “Petro” isminde bir kripto para çıkaracağını açıklamıştı. Kripto para biriminin ülkede bulunan petrol, doğalgaz, altın, elmas gibi zengin rezervler tarafından destekleneceğini açıklayan Maduro meclis tarafından eleştirildi.

Venezuela’da meclisin petrol destekli kripto para birimi Petro’yu yasadışı ilan etmesinden bir gün sonra Nicolas Maduro Hükümeti, Petro’nun pre-mine planlarını açıkladı. Buna göre yeni para biriminin altı hafta içerisinde çıkması bekleniyor.

Venezuela’nın kripto para birimleri faaliyetlerinden sorumlu yetkilisi Carlos Vargas canlı yayında Petro ile ilgili önemli ayrıntılar verdi. Bir buçuk aylık bir süreçte Petro kripto para biriminin satışının gerçekleştirileceğini belirten Vargas,  Petro’nun yaygın olarak bilinen ve kullanılan bir platformun altında yer alacağını ve Venezuela halkını yüksek enflasyona karşı koruyabileceğini belirterek yasadışı ilan edilen para birimine karşı algıyı değiştirecek açıklamalar yaptı.

Merve ÜN
o-Staj 2018 LATAM Stajyeri

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.

Çeviri: Neoliberalizmden Sonra

Bu yazı, Rana Faroohar'ın ‘Foreign Affairs’ için kaleme almış olduğu “After Neoliberalism: All Economics Is Local” başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir.

The Wind That Shakes the Barley (2006)

Avrupa çalışmaları stajyerimiz Ferhat Ege Aksaylı, The Wind That Shakes the Barley filmini sizler için analiz etti.

Paris Attacks and the Role of the European Union

Abstract This article analyzes the attacks of the Islamic State...