Venezuela’nın Kripto Parası Petro, 6 Hafta İçerisinde Piyasada

ABD’nin yaptırımlarıyla birlikte ülkede gerçekleşen ekonomik bunalımla mücadele eden Venezuela Başkanı Nicolas Maduro, bu doğrultuda ulusal radyo yayınında yaptığı açıklamada, ekonomik özgürlükleri tekrar kazanmak ve mali krizlerin üstesinden gelmek için “Petro” isminde bir kripto para çıkaracağını açıklamıştı. Kripto para biriminin ülkede bulunan petrol, doğalgaz, altın, elmas gibi zengin rezervler tarafından destekleneceğini açıklayan Maduro meclis tarafından eleştirildi.

Venezuela’da meclisin petrol destekli kripto para birimi Petro’yu yasadışı ilan etmesinden bir gün sonra Nicolas Maduro Hükümeti, Petro’nun pre-mine planlarını açıkladı. Buna göre yeni para biriminin altı hafta içerisinde çıkması bekleniyor.

Venezuela’nın kripto para birimleri faaliyetlerinden sorumlu yetkilisi Carlos Vargas canlı yayında Petro ile ilgili önemli ayrıntılar verdi. Bir buçuk aylık bir süreçte Petro kripto para biriminin satışının gerçekleştirileceğini belirten Vargas,  Petro’nun yaygın olarak bilinen ve kullanılan bir platformun altında yer alacağını ve Venezuela halkını yüksek enflasyona karşı koruyabileceğini belirterek yasadışı ilan edilen para birimine karşı algıyı değiştirecek açıklamalar yaptı.

Merve ÜN
o-Staj 2018 LATAM Stajyeri

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Gençlere Avrupa Turu: DiscoverEU ile Kültürel Keşifler

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından başlatılan DiscoverEU programı, gençlere...

Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü BM Genel Kurulu’nda Tartışılacak

📣 Eylem Çağrısı: 11 Temmuz'u Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü...

Yükseköğretime Erişim İzleme Anketi

Bu anket, 6 Şubat Depremi sonrasında Hatay'da yükseköğretime erişimde...

Küresel Güney Sorunu: Batı’nın Yanıldığı Noktalar

Bu yazı Uluslararası Kriz Grubu CEO'su Comfort Ero tarafından...