Yemen’de Milyonlarca Çocuk BM Destekli Kampanya Yoluyla Çocuk Felcine Karşı Aşılandı

 Birleşmiş Milletler ajansları ve savaştan yırtık Yemen’deki ortaklar felç eden hastalığa karşı beş yaşın altındaki yaklaşık beş milyon çocuğa aşı yaptırarak büyük çaplı bir polio aşı kampanyası gerçekleştirdi.

 UN Çocuk Fonu ( UNICEF ) -UN Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) -World Bank destekli kampanya Şubat ayında başlatıldı ve binlerce sağlık çalışanı, sağlık eğitimcisi, dini lider ve belediye meclisi yetkilileri kampanyanın erişimini en üst düzeye çıkarmak için topluluklarını seferber etti.

 UNICEF’in Yemen Temsilcisi Meritxell Relaño , “Her dakika, Yemen’in çocuklarının durumu daha da kötüye gidiyor. Ülkedeki çocukların önlenebilir hastalıklardan ölmesi kabul edilemez “dedi.

 DSÖ Yemen Temsilcisi Nevio Zagaria, “DSÖ, UNICEF ve Dünya Bankası, Yemen’in çocuk felcini korumak ve kızamık yayılmasını önlemek için sağlık yetkilileri ile yakın işbirliği içeriyor ” dedi .

 Çocuklar için gerekli sağlık hizmetlerini sağlamanın yanı sıra bu kampanya sırasında, BM ajansları, aşıları sabit bir serin sıcaklıkta tutmak için yakıt, jeneratörler ve güneşle çalışan buzdolapları tedarik ettiler. Ulusal ve il soğuk odalardan aşıların yerel sağlık tesisleri ve aşı ekiplerine transfer edilmesine de yardımcı oldular.

Ecem Naz Değirmenci – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...