Yemen’de Milyonlarca Çocuk BM Destekli Kampanya Yoluyla Çocuk Felcine Karşı Aşılandı

 Birleşmiş Milletler ajansları ve savaştan yırtık Yemen’deki ortaklar felç eden hastalığa karşı beş yaşın altındaki yaklaşık beş milyon çocuğa aşı yaptırarak büyük çaplı bir polio aşı kampanyası gerçekleştirdi.

 UN Çocuk Fonu ( UNICEF ) -UN Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) -World Bank destekli kampanya Şubat ayında başlatıldı ve binlerce sağlık çalışanı, sağlık eğitimcisi, dini lider ve belediye meclisi yetkilileri kampanyanın erişimini en üst düzeye çıkarmak için topluluklarını seferber etti.

 UNICEF’in Yemen Temsilcisi Meritxell Relaño , “Her dakika, Yemen’in çocuklarının durumu daha da kötüye gidiyor. Ülkedeki çocukların önlenebilir hastalıklardan ölmesi kabul edilemez “dedi.

 DSÖ Yemen Temsilcisi Nevio Zagaria, “DSÖ, UNICEF ve Dünya Bankası, Yemen’in çocuk felcini korumak ve kızamık yayılmasını önlemek için sağlık yetkilileri ile yakın işbirliği içeriyor ” dedi .

 Çocuklar için gerekli sağlık hizmetlerini sağlamanın yanı sıra bu kampanya sırasında, BM ajansları, aşıları sabit bir serin sıcaklıkta tutmak için yakıt, jeneratörler ve güneşle çalışan buzdolapları tedarik ettiler. Ulusal ve il soğuk odalardan aşıların yerel sağlık tesisleri ve aşı ekiplerine transfer edilmesine de yardımcı oldular.

Ecem Naz Değirmenci – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.

Çeviri: Neoliberalizmden Sonra

Bu yazı, Rana Faroohar'ın ‘Foreign Affairs’ için kaleme almış olduğu “After Neoliberalism: All Economics Is Local” başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir.

The Wind That Shakes the Barley (2006)

Avrupa çalışmaları stajyerimiz Ferhat Ege Aksaylı, The Wind That Shakes the Barley filmini sizler için analiz etti.

Paris Attacks and the Role of the European Union

Abstract This article analyzes the attacks of the Islamic State...