‘‘Yeni Dünya Düzeni’’ Semineri İnönü Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi.

İnönü Üniversitesi TUİÇ Temsilciliği olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bir yandan kurumumuzun tanıtımını yapıyor, gerçekleştirmek istediğimiz etkinlikleri konuşuyor diğer yandan öğrenci arkadaşlarımızın bizlerden beklentilerini değerlendiriyoruz. Üstelik mevcut takım ruhumuz ile ilk konferansımızı gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz.

İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda, İstanbul Aydın Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ramazan KURTOĞLU ve Goldswiss Türkiye kurucusu  Ceo Ercan KUTLU ile “Yeni Dünya Düzeni “adlı konferansımızı gerçekleştirdik. Konferansın açılış konuşmasını yapan TUİÇ İnönü Temsilcisi Cihat Üzümcü “Yaptığımız çalışmaları her geçen gün daha da artırarak yolumuza devam ediyoruz. Henüz yolun başında olduğumuzu ama TUİÇ gibi alanında uzman kuruluşun temsilciliğinin kolay olmadığını faaliyet sayımızı sürekli artırarak daha etkin olduğumuzu göstereceğiz. Takım ruhumuzun verdiği özgüvenle söyleyebilirim ki; insan arkasında kendini tamamlayan takımı bulduğu anda yeter ki bir şeyi yapmak istesin, işte o zaman gerisi teferruattır” şeklinde konuştu.

Konferansımızda konuşan Doç.Dr.Ramazan Kurtoğlu şu konulara değindi: Bizim kimliğimiz Müslüman-Türk kimliğidir. Şunları sakın unutmayınız ki gençler; kimliğinizi kaybederseniz, dilinizi kaybederseniz, dininizi de gider, vatanınızda gider.” Sözleri öğrenci arkadaşlarımız ve katılımcılar tarafından çok fazla beğenilen ve takdir edilen sözleri oldu.

Hocamızın ardından sözü devralan konuşmacımız Ercan Kutlu ise altının rolünü anlatırken şu noktalara dikkat çekti.” Dünyada 5 bin yıllık kazılardan sonra 186 bin altın çıkarılmıştır. Altın çok asil ve saftır başka hiçbir metalle birleşmez. Bir gram altını dövüp onu ipliğe dönüştürdüğünüzde 3 bin 700 metre uzunluğa ulaşır.” Sözleri öğrenci arkadaşlarımız tarafından ilgiyle dinlendi ve beğeniyle karşılandı.

Öğrenci arkadaşlarımızla kurduğumuz samimiyetin ve kurumumuzun mevcut ismi sayesinde ulaştığımız kitleden ziyadesiyle memnun kaldığımızı belirtmek isteriz. Konferansımızın olumlu dönütlerini de sosyal medya hesaplarımız ile aldık. Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden konuklarımızın da şekillendirdiğimiz görüntüden ziyadesiyle memnun kaldığını söyleyebiliriz.

TUİÇ’in 10. Yılında elimizden gelen gayreti sonuna kadar sergileyeceğiz.

Saygı ve Selamlarımızla…

Cihat ÜZÜMCÜ

İnönü Üniversitesi TUİÇ Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaş

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Eğitim Entegrasyonu: Suriyeli Sığınmacıların Türkiye’deki Eğitimi ve Karşılaşılan Sorunlar

Yusuf KAMIŞGöç Çalışmaları StajyeriEditör: Ayşenur Alişiroğlu Özet Türkiye son on yılda...

Rusya ile NATO’nun Baltık Bölgesi Üzerindeki Rekabetinin İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya Üyelik Sürecine Etkileri

Celal İlker VarolEditör: Bervan Kaya Soğuk Savaş dönemiyle başlayan süreçten...

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’na Göre Uluslararası Koruma Kavramları

Lütfi Mert ULUTAŞTUİÇ O-Staj StajyeriEditör: Eda KURT Özet Dünyada bitmek bilmeyen...