Zirvenin Zirvesini Yapmak: İstanbul Medeniyet Üniversitesi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi TUİÇ Temsilciliği olarak Güney Kampüs’te “Bilgilendirme Toplantısı” etkinliğini gerçekleştirdik.

Toplantıda TUİÇ’in ve Eskişehir’de gerçekleştirilen Temsilciler Zirvesi’nin analizini yaptık. Şu ana kadarki projeleri, çalıştayları, sempozyumları, kongreleri, dergileri, ”Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” isimli kitabı, 8 Araştırma Merkezi ve Yaz-Kış Kamplarını etraflıca anlattık.

TUİÇ Temsilciler Zirvesi’nde ne derece yüksek boyutta samimiyet ve aile ortamı olduğundan bahsettik. İstanbulda 14 tane TUİÇ Üniversite Temsilciliği olduğundan bu anlamda şanslı olduğumuzu ve bu temsilcilikler ile sürekli bağlantı içerisinde olacağımızı, birlikte etkinlikler düzenleyeceğimizi söyledik.

TUİÇ’in her görüşe saygılı ve non-partizan bir yapısı olduğundan, “Akademi Sokakta” sloganının çekiciliğinden ve rasyonelliğinden, bir Anadolu Hareketi olmasının diğer üniversitelerdeki olanak eksikliklerini bir nebze de olsa kapatabileceğinden ve dernekteki yetkililerin bu işi tamamen gönüllülük esaslı yaptıklarından konuştuk.

İnternet sitesinin bu alanda tek olduğunu, aylık 50.000’den fazla ziyaretçi topladığını, yazdığımız makalelerin yayınlanması için kolaylık sağlanabildiğini de ekledik.

Son olarak Medeniyet Üniversitesi TUİÇ Temsilciliği olarak ne tür etkinlikler yapabileceğimiz, TUİÇ’ten beklentilerimiz ve TUİÇ’in bizden beklentileri konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.

Medeniyet Üniversitesi TUİÇ Temsilciliği olarak dayanışma halinde sürekli daha iyiye doğru giden, etkinlik ve çalışmalarının arkası kesilmeyen bir ekip olacağımıza inanıyoruz.

Ahmet Çağrı AZMAN

İstanbul Medeniyet Üniversitesi TUİÇ Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri: Neoliberalizm Ukrayna’dan Önce Çökmüştü

Bu yazı, Gary Gerstle'ın Unherd için kaleme aldığı Neoliberalism Died Before Ukraine başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir. Yazının aslına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Habitat Derneği Üzerine Bir Değerlendirme

Bu çalışma, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma amaçlarını Habitat Derneği’nin çalışmaları perspektifinde incelemeyi kapsamaktadır. Bu bağlamda, 2016 yılında BM tarafından kabul edilen 17 amaç doğrultusunda Habitat Derneği’nin yürüttüğü projelerin sürdürülebilir kalkınmayla ilişkisi incelenmiştir.

Causes of the Eurozone Crisis and Heterodox Solutions

Avrupa Çalışmaları stajyeri Ferhat Ege Aksaylı, sizler için sürdürülemez büyüme modellerine dayanan Eurozone krizinin nedenlerini inceledi.

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.