Yunan Hükümetinden AB, AMB ve IMF’e Cevap

Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu (IMF) üçlüsünden oluşan Troyka temsilcilerinin 2015 yılına kadar Yunanistan’dan 50 milyar Euro’luk özelleştirme yapmasını istemesi üzerine Hükümet Sözcüsü ve İçişleri Bakan yardımcısı Rodop milletvekili Yorgos Petalotis bir değerlendirmelerde bulundu.

Yorgos Petalotis, AB, AMB ve IMF’nin basın toplantısında yaptıkları açıklamaların yunan hükümeti tarafından kabul edilemez olduğunu belirtti. AB, AMB ve IMF’den yardım istediklerini, taahhütlerinin de farkında olduklarını. Ancak ülkenin içişlerine karışılması konusunda herkesin rollerinin farkında olması gerektiğini, onlardan (AB, AMB, IMF) ülkenin içişlerine karışmaları konusunda bir yardım istemediklerini belirtti.

Ülkesinin mali desteğe ihtiyacı olduğunu ancak haysiyet sınırlarını hiç kimse ile müzakere etmeyeceklerini belirten Petalotis ‘’sadece Yunan halkından emir alırız’’ şeklinde ifadede bulundu. Hükümetin kamu mallarının değerlendirilmesi konusunda bir açıklamada bulunduğunu ve bunun nasıl değerlendirilmesi konusunda Yunan hükümetin karar vereceğini söyledi.

 

(tuicakademi) – Merve Demiray

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...

Gavrilo Princip’in Saraybosna Suikastı Motifleri

YAZININ İNGİLİZCESİ BALKAN INSIGHT TARAFINDAN YAYINLANMIŞTIR.  A Violent Desire for...