Yunan Hükümetinden AB, AMB ve IMF’e Cevap

Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu (IMF) üçlüsünden oluşan Troyka temsilcilerinin 2015 yılına kadar Yunanistan’dan 50 milyar Euro’luk özelleştirme yapmasını istemesi üzerine Hükümet Sözcüsü ve İçişleri Bakan yardımcısı Rodop milletvekili Yorgos Petalotis bir değerlendirmelerde bulundu.

Yorgos Petalotis, AB, AMB ve IMF’nin basın toplantısında yaptıkları açıklamaların yunan hükümeti tarafından kabul edilemez olduğunu belirtti. AB, AMB ve IMF’den yardım istediklerini, taahhütlerinin de farkında olduklarını. Ancak ülkenin içişlerine karışılması konusunda herkesin rollerinin farkında olması gerektiğini, onlardan (AB, AMB, IMF) ülkenin içişlerine karışmaları konusunda bir yardım istemediklerini belirtti.

Ülkesinin mali desteğe ihtiyacı olduğunu ancak haysiyet sınırlarını hiç kimse ile müzakere etmeyeceklerini belirten Petalotis ‘’sadece Yunan halkından emir alırız’’ şeklinde ifadede bulundu. Hükümetin kamu mallarının değerlendirilmesi konusunda bir açıklamada bulunduğunu ve bunun nasıl değerlendirilmesi konusunda Yunan hükümetin karar vereceğini söyledi.

 

(tuicakademi) – Merve Demiray

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...