Yunanistan’da Hayat Duruyor

Yunanistan’da bütün toplu taşıma araçları çalışanları bütün hafta boyunca iş durdurma eylemleri ve 24 saatlik grev yapma kararları aldıklarını, gazeteciler, kamu ve özel sektör çalışanları da grev yapma kararı aldıklarını bildirdiler.

Atina Haber Ajansının bugün 09.00-12.00, 14.00-17.00, 21.00-00.00 saatleri arasında yayını durduracağını duyurdu.

Başkent Atina’da ki otobüs ve troleybüs şoförleri ise bugün saat 11.00-16.00 arası çalışmayacaklarını, banliyö trenlerinin ise 12.00-16.00 arasında sefere çıkmayacaklarını bildirdiler.

Diğer yandan ise başkentte görev yapan avukatların bugün duruşmalara, öğretmenlerin ise yarından itibaren 48 saat boyunca derslere girmeyecekleri kaydedildi.

Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu (ADEDY) ile Yunanistan İşçi Sendikaları Federasyonu’nun (GSEE) ortak kararları ile çarşamba bütün kamu ve özel sektör çalışanlarının ülke genelinde 24 saatlik grev yapacakları bildirildi.

Basın yayın organları çalışanlarının da grevde yer alacak olmasıyla haber ağırlıklı internet sitelerinin sayfalarını yenileyemeyeceklerini, radyo ve televizyon kanallarında ise haber bültenlerinin yayımlanmayacağı açıklandı. Grev günü hiçbir toplu taşıma aracının sefere çıkmaması nedeni ile ulaşımın felç olması beklendiği, hastaneler de ise doktorların işbaşı yapmayacağı, sadece ilk yardım ve güvenlik birimlerinin hazırda olacağı belirtildi.

Sivil hava taşımacılığı çalışanlarının da saat 12.00-16.00 aralığında işi durduracakları olması nedeniyle iç ve dış hat seferlerinde aksamalar olabileceği belirtildi.

Atina kent merkezinde ise protesto gösterileri düzenlenmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

(tuicakademi) – Merve Demiray

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Seçim Otokrasisi: Meksika’nın Demokrasisi Tehlikede

Bu yazı 17 Mayıs 2024'te Foreign Affairs dergisinde ingilizce...

Makale İncelemesi: “The Case for Progressive Realism”

Yazar: David Lammy Kaynak: Foreign Affairs, May/June 2024 David Lammy'nin "The...

Bildiri Çağrısı: Avrupa Konferansları II – ‘Bizi Bağlayan Göç’

Avrupa Birliği (AB, Birlik), yumuşak güç olarak dünya siyasetini...

Gençlere Avrupa Turu: DiscoverEU ile Kültürel Keşifler

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından başlatılan DiscoverEU programı, gençlere...