Yunanistan’dan Türklere Vize

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitri Druças, Türkiye’den Yunanistan’a yapılan günübirlik ziyaretler konusunda çözümler bulunmaya çalışıldığını söyledi.

Druças, Yunanistan Turizm Bakanı Pavlos Gerulanos ile biraraya geldi. Görüşmenin ardından basına açıklamada bulunan ikili, bakanlıkları arasındaki işbirliğine değindi.

Turizmin Yunanistan’ın kalkınması konusunda en önemli unsurlardan birisi olduğunu söyleyen Druças, Yunan Dışişleri Bakanlığı’nın da turizmin desteklenmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Görüşmede, “Vize kolaylı sağlanacak ülkeler ile Türklere günlük vize verilmesi” konusunun ele alınıp alınmadığına yönelik soruyu da yanıtlayan Druças, “Tüm bu konuları görüştük. Sanıyorum ki yeni piyasalar Rusya, Çin, Hindistan, tüm bu bölge. Tabii ki Türkiye de. Geçen sene Türk vatandaşlarının ziyaretlerinde önemli bir artış kaydedildiği kanısındayım. Günübirlik ziyaret olarak tanımladığımız konuda çözümler bulmaya çalışıyoruz. Bunda da olabildiğince esneğiz” diye konuştu. Bu çerçevede, vize kolaylığı ve direkt uçuşların yapılabileceğini belirten Turizm Bakanı, özellikle vize kolaylığı konusunda Dışişleri Bakanlığı ile işbirliğinin önemine dikkat çekti.

 

(tuicakademi)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...

İsrail’in Kendini Yok Etmesi: Netanyahu, Filistinliler ve İhmalin Bedeli

Haaretz'in baş editörü Aluf Benn'in "İsrail’in Kendi Kendini Yok...