Yunanistan’dan Türklere Vize

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitri Druças, Türkiye’den Yunanistan’a yapılan günübirlik ziyaretler konusunda çözümler bulunmaya çalışıldığını söyledi.

Druças, Yunanistan Turizm Bakanı Pavlos Gerulanos ile biraraya geldi. Görüşmenin ardından basına açıklamada bulunan ikili, bakanlıkları arasındaki işbirliğine değindi.

Turizmin Yunanistan’ın kalkınması konusunda en önemli unsurlardan birisi olduğunu söyleyen Druças, Yunan Dışişleri Bakanlığı’nın da turizmin desteklenmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Görüşmede, “Vize kolaylı sağlanacak ülkeler ile Türklere günlük vize verilmesi” konusunun ele alınıp alınmadığına yönelik soruyu da yanıtlayan Druças, “Tüm bu konuları görüştük. Sanıyorum ki yeni piyasalar Rusya, Çin, Hindistan, tüm bu bölge. Tabii ki Türkiye de. Geçen sene Türk vatandaşlarının ziyaretlerinde önemli bir artış kaydedildiği kanısındayım. Günübirlik ziyaret olarak tanımladığımız konuda çözümler bulmaya çalışıyoruz. Bunda da olabildiğince esneğiz” diye konuştu. Bu çerçevede, vize kolaylığı ve direkt uçuşların yapılabileceğini belirten Turizm Bakanı, özellikle vize kolaylığı konusunda Dışişleri Bakanlığı ile işbirliğinin önemine dikkat çekti.

 

(tuicakademi)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...