Danimarka Başbakanı Lars’ın, ABD’deki Silahlanmaya Karşı Uyarısı

Danimarka Başkanı Lars Lokke Rasmussen, ABD’deki silahlanmalara karşı silah kontrolünün öngörülmesi gerektiğini belirtti. Birleşik Devletler’in silahsızlanma konusundaki eylemlerinin dinlemesi için ABD Başkanı Donald Trump’ı teşvik etmeye çalıştı.

Okullarda gerçekleşen silahlı saldırılara karşı koymak için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini dile getiren Rasmussen, Trump ile bu konuda ikili diyaloğa girdi. Rasmussen Amerika’lı gençlerin bu konu hakkındaki görüşlerinin dinlenilmesi gerektiğini vurguladı.

Son zamanlarda yaşanan en son Florida’da meydana gelen silahlı saldırıların önüne geçilmesi için çözüm yollarının arandığını belirten Trump, daha sıkı denetimlerin gerçekleşeceğini, saldırı tarzında kullanılan silahların yasaklanabileceği konusunda görüşlerini belirtti.

Rasmussen, yeni yönetimin Avrupa ile çok taraflı anlaşmalara saygı gösteren ve Rus saldırısına karşı daha sert bir tavır takınacağını belirtip, endişeleri gidermek isteyen ve Trump’un göreve başlamasından bu yana Beyaz Saray’ı ziyaret eden en son ihtiyatlı Avrupalı müttefik.

Trump Rasmussen için  harika bir adam olduğunu belirtmiş ve “Gerçekten harika bir ilişkimiz var ve birçok cephede birlikte çalışıyoruz. Bence de çok verimli olacağını düşündüğüm bazı alışverişler yapacağız. Rasmussen’in burada olması güzel “demişti.

Ebrar GENC
o-Staj 2018 AÇAM Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...