Filipinler’de 30. Asean Zirvesi Başladı.

 Filipinler’in Başkenti Manila’da 30. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi yoğun güvenlik önlemleri altında başladı. Eyalet ve hükümet başkanları ve bölgedeki diğer önemli yetkililer, 26-28 Nisan tarihleri ​​arasında Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi ve İlgili Toplantılar Toplantısı için Manila’ya toplandılar.

 Eyalet Konsey Üyesi Aung San Suu Kyi tarafından temsil edilecek olan Myanmar hariç olmak üzere tüm ASEAN üye ülkelerinin başkanları zirveye katıldı. Brunei Sultan Hassanal Bolkiah ve Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo büyük olasılıkla tarım, sınır ötesi trafik ve denetim ile deniz şeritlerinin güvenliğini görüşeceklerini bildirildi.

 ASEAN’ın bu yıl diğer tematik öncelikleri şunlardır: insana odaklı ve insan merkezli bir ASEAN, kapsayıcı ve inovasyon temelli büyüme, bölgedeki barış ve istikrar, esneklik ve ASEAN, bölgeselcilik ve küresel oyuncu modeli olma özelliğini taşıyor.

 31. ASEAN Zirvesi 10-14 Kasım tarihleri ​​arasında Pampanga’nın Clark Field kentinde yapılacak. ASEAN üyelerinin yanı sıra Avustralya, Çin, Hindistan, Japonya, Yeni Zelanda, Rusya, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nden dünya liderleri de katılması bekleniyor.

Şeyma Yarımbaş – APAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...

İsrail’in Kendini Yok Etmesi: Netanyahu, Filistinliler ve İhmalin Bedeli

Haaretz'in baş editörü Aluf Benn'in "İsrail’in Kendi Kendini Yok...