Güney Kore, Kripto Para Faaliyetlerini Yasaklamak Üzere

Finans ve ekonomi dünyasında son yıllarda özellikle Trump ABD’ nin başına geldiğinden beri ABD büyük değer kaybına uğramıştır. Bu değer kaybının bir diğer önemli nedenlerinden birinin de kripto paraların son zamanlarda revaçta olması gösterilebilir. Bu ABD’ deki değer kaybı Güney Kore ve Çin’ in değer artışı göstermesinde olumlu etkilere sahiptir. Günümüzde ABD kararlarıyla nasıl küresel bir etki oluşturuyorsa, gelecekte de bu iki ülke için aynı durumun geçerli olması bekleniyor. Kripto paralar düzensiz ve dalgalı bir seyir izlediği için devletler tarafından güven verici gözükmemektedir.

Güney Kore kripto para piyasasının en yoğun olduğu ülkelerin başında gelmektedir. Güney Kore Adalet Bakanlığı’ndan borsalarda kripto para ile işlemlerin yasaklanacağı üzerine bir duyuru yapıldı. Hatta birçok kripto para operasyonları gerçekleştirildi. Eğer Güney Kore meclisine sunulan kripto paraların yerel işlemlerde kullanılmasının yasaklanmasına dair tasarı kabul edilirse küresel Bitcoin piyasası olumsuz etkilenir. Çünkü binlerce madencinin birden yok olması beklenmedik düşüşler meydana getirebilir.

Merve AFACAN
o-Staj 2018 APAM Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...