İngiltere Orta Asya Yardımını Sürdürecek

İngiltere Uluslararası Kalkınma Bakanı Andrew Mitchell, Orta Asya’ya yardım etmeyi sürdüreceklerini kaydetti. Tacik basınındaki habere göre, geçtiğimiz günlerde İngiltere hükümeti tarafından yapılan dış yardım programının genel değerlendirilmesi yapıldı. Konuyla ilgili konuşan İngiltere Uluslararası Kalkınma Bakanı Andrew Mitchell; “Orta Asya ülkelerine önümüzdeki dört yıl boyunca yardım etmeyi sürdüreceğiz. 2015 yılına kadar Orta Asya ülkelerinden Tacikistan ile Kırgızistan’a sağladığımız dış yardımda bir değişiklik olmayacak. Orta Asya’ya dış yardım programı için yılda 14 milyon sterlin (27,5 milyon dolar) değerinde ödenek ayırmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Öte yandan, İngiltere’nin 16 ülkeye dış yardıma son vereceği açıklandı. Kırgızistan, Tacikistan, Afganistan, Kongo, Zimbabve, Hindistan, Yemen, Kenya, Nijerya, Filistin, Pakistan, Somali, Sudan ve Güney Afrika Cumhuriyeti İngiltere’nin dış yardım verdiği 27 ülke arasında yer alıyor.

(tuicakademi, cha)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...