İşgale Karşılık Açlık Grevi!

İsrail işgal otoriteleri bu sabah Batı Yaka’nın farklı bölgelerinden 16 Filistinli vatandaşı tutukladığını ve bunun yanı sıra Batı Yaka kesiminin doğusunda bulunan el-Ğavvar bölgesinde yaşayan Filistinli üç aileyi göç ettirme kararı aldığını belirtti.

Buna karşılık olarak beş işgal hapishanesinde yer alan Filistinli esirler uygulanan baskı ve yoğun saldırıları protesto etmek amacıyla açlık grevine başladıklarını ilan ettiler.

Filistinli VEFA haber ajansının tutuklanan gençlerden 14’ünün el-Halil kentinin kuzeyindeki Beyt Emir bölgesinde, birinin Ramallah kenti kuzeyinde sonuncusunun da Kalkilya bölgesi doğusunda tutuklandığını ifade etti.

İsmi geçen haber ajansı işgal otoritesinin söz konusu bölgede yaşayan üç aileye evlerini yıkacaklarını ve üç gün içerisinde evlerini boşaltma ihtarının verildiğini yineledi.

VEFA haber ajansı, Filistinli Esirler Kulübünün; Nefha, Rimon, Eyşal, Askalan ve Nakab hapishanelerinde İsrail otoritesinin arama gerekçesiyle yapmış olduğu saldırılar, izolasyon uygulamaları ve daha bir çok şekilde uygulanan baskılara karşı Filistinli esirlerin açlık grevine başladıklarını ilan ettiğini aktardı.

(tuicakademi — SANA)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...