İşgale Karşılık Açlık Grevi!

0
73

İsrail işgal otoriteleri bu sabah Batı Yaka’nın farklı bölgelerinden 16 Filistinli vatandaşı tutukladığını ve bunun yanı sıra Batı Yaka kesiminin doğusunda bulunan el-Ğavvar bölgesinde yaşayan Filistinli üç aileyi göç ettirme kararı aldığını belirtti.

Buna karşılık olarak beş işgal hapishanesinde yer alan Filistinli esirler uygulanan baskı ve yoğun saldırıları protesto etmek amacıyla açlık grevine başladıklarını ilan ettiler.

Sponsorlu

Filistinli VEFA haber ajansının tutuklanan gençlerden 14’ünün el-Halil kentinin kuzeyindeki Beyt Emir bölgesinde, birinin Ramallah kenti kuzeyinde sonuncusunun da Kalkilya bölgesi doğusunda tutuklandığını ifade etti.

İsmi geçen haber ajansı işgal otoritesinin söz konusu bölgede yaşayan üç aileye evlerini yıkacaklarını ve üç gün içerisinde evlerini boşaltma ihtarının verildiğini yineledi.

VEFA haber ajansı, Filistinli Esirler Kulübünün; Nefha, Rimon, Eyşal, Askalan ve Nakab hapishanelerinde İsrail otoritesinin arama gerekçesiyle yapmış olduğu saldırılar, izolasyon uygulamaları ve daha bir çok şekilde uygulanan baskılara karşı Filistinli esirlerin açlık grevine başladıklarını ilan ettiğini aktardı.

(tuicakademi — SANA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here