Küba Devlet Başkanı Raul Castro, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ile Buluştu

Küba Devlet Başkanı Raul Castro pazartesi günü, Küba’ya resmi bir ziyarette bulunan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Bin Ahmed Al Jubeir ile bir araya geldi.
Küba Devlet Başkanı ve üst düzey Suudi Arabistanlı Hükümet Yetkilisi, ülkeleri arasındaki ikili ilişkilerin olumlu düzeyine ve bu bağları güçlendirmeye yönelik istekliliğine dikkat çekti. İkili, uluslararası ve bölgesel konuları da ele aldılar.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel el Jubeir salı günü yaptığı açıklamada, Krallığın ve Küba’nın terörizm ve aşırıcılıkla mücadele de dahil olmak üzere çeşitli konularda anlaşmaya vardığını söyledi. Ayrıca, Havana’ya yaptığı ziyaretten memnun olduğunu, Suudi hükümetinin ikili ilişkileri daha da genişletmeye çalıştığını belirterek her iki ülkenin de şu anda farklı alanlarda yatırım ve iş birliğini arttırmak için çalıştığını açıkladı. Jubeir, Havana’da Başkan Raul Castro ile yaptığı görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamada, “Bölgesel işler de dâhil olmak üzere birçok ortak meseleyi ele aldık” dedi.
Suudi ziyaretçisi ile yaptığı görüşmede Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, hükümetin ve Küba halkının Suudi Kalkınma Fonu ile başlatılan projeleri memnuniyetle karşıladığını ve adanın sunduğu sağlık hizmetleri gibi alanlarda ikili ilişkilerin ilerlemesinden memnun olduklarını söyledi.

SİNEM DAY
O-Staj 2018 LATAM Stajyeri

KAYNAKÇA:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...

İsrail’in Kendini Yok Etmesi: Netanyahu, Filistinliler ve İhmalin Bedeli

Haaretz'in baş editörü Aluf Benn'in "İsrail’in Kendi Kendini Yok...

Orta Doğu’nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir

Makale İncelemesi: "Orta Doğu'nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir:...

Safevi Devleti Temelinde İran’ın Siyasi Arka Planı

Rukiye Sümeyye ŞAHİN  Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Öğrencisi,...