Küba Devlet Başkanı Raul Castro, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ile Buluştu

Küba Devlet Başkanı Raul Castro pazartesi günü, Küba’ya resmi bir ziyarette bulunan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Bin Ahmed Al Jubeir ile bir araya geldi.
Küba Devlet Başkanı ve üst düzey Suudi Arabistanlı Hükümet Yetkilisi, ülkeleri arasındaki ikili ilişkilerin olumlu düzeyine ve bu bağları güçlendirmeye yönelik istekliliğine dikkat çekti. İkili, uluslararası ve bölgesel konuları da ele aldılar.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel el Jubeir salı günü yaptığı açıklamada, Krallığın ve Küba’nın terörizm ve aşırıcılıkla mücadele de dahil olmak üzere çeşitli konularda anlaşmaya vardığını söyledi. Ayrıca, Havana’ya yaptığı ziyaretten memnun olduğunu, Suudi hükümetinin ikili ilişkileri daha da genişletmeye çalıştığını belirterek her iki ülkenin de şu anda farklı alanlarda yatırım ve iş birliğini arttırmak için çalıştığını açıkladı. Jubeir, Havana’da Başkan Raul Castro ile yaptığı görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamada, “Bölgesel işler de dâhil olmak üzere birçok ortak meseleyi ele aldık” dedi.
Suudi ziyaretçisi ile yaptığı görüşmede Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, hükümetin ve Küba halkının Suudi Kalkınma Fonu ile başlatılan projeleri memnuniyetle karşıladığını ve adanın sunduğu sağlık hizmetleri gibi alanlarda ikili ilişkilerin ilerlemesinden memnun olduklarını söyledi.

SİNEM DAY
O-Staj 2018 LATAM Stajyeri

KAYNAKÇA:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...