Paraguay ve Katar, Yatırımların Teşviki ve Korunması İçin Anlaşma İmzaladı

Paraguay ve Katar arasında yatırımların teşvik edilmesi ve bunların korunması konusunda anlaşma imzalandı. Anlaşma, 11 Şubat tarihinde Doha’da bir araya gelen Katar Ekonomi Bakanı Şeyh Ahmed bin Jassim bin Mohamed el-Thani ile Paraguay Sanayi ve Ticaret Bakanı Gustavo Leite tarafından imzalandı.

Bakan Gustavo Leite ve beraberindeki heyeti, Ekonomi Bakanı Şeyh Ahmed bin Jassim bin Mohamed ile bir araya geldi. Yapılan görüşme sonrasında, iki taraf karşılıklı olarak tanıtım ve yatırımların korunması konusunda anlaşmayı imzaladılar.

Her iki tarafta karşılıklı ilişkileri ve iş birliğini gözden geçirdi. Özellikle de ekonomi, ticaret, yatırım alanlarını konusunu ve bunları geliştirme yollarını içeren bir görüşme yapıldı. Anlaşmanın hedefi ise Paraguay ve Katar arasında iyi bir yatırım ortamı yaratmak ve bu yatırımları teşvik etmeyi korumak olarak gösteriliyor.

Bakan Gustavo Leite, Paraguay’ın gelişme ve büyüme oranlarının iyileştirilmesi sürecinde Arap dünyasında bulunan güçlü ekonomileri çekmesi gerektiğini vurguladı.

İki ülke arasında 2010 yılında da ekonomik, ticari ve teknik iş birliği anlaşmaları gibi bir dizi ekonomik ve ticari antlaşmalar imzalanmıştı.

Duygu KÜÇÜKÇELEBİ
o-Staj 2018 LATAM Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Türkiye ve Yunanistan Avrupa Hava Kalkanı Girişimi’ne Katıldı

Avrupa'nın güvenlik mimarisinde önemli bir gelişme olarak kaydedilen, Türkiye...

Süper Çeşitlilik Çağında Göçmenler ve Kimlik Değişimleri

Görkem Anlaş, Göç Çalışmaları o-Staj Programı Giriş “Süper çeşitlilik” değişen göç...

Ortadoğu’da Petrol ve Siyaset: ‘Hidrokarbon Vatandaşları’

Kitap Adı: Hydrocarbon Citizens: How Oil Transformed People and...

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...