Çeviri e-Kitap: Uluslararası İlişkiler – Stephen McGlinchey

Bu çeviri kitap, TUİÇ Akademi içinde yer alan araştırma ekibinin girişimiyle, Uluslararası İlişkiler alanına başlangıç seviyesinde bir temel oluşturmayı sağlamak amacıyla yazılmıştır. Elinizdeki kitap, temel konular ve günümüz küresel meselelerini içeren iki ana kısım ve bu kısımlarda yer alan alt başlıklardan oluşmaktadır. Bu yanıyla hem Uluslararası İlişkiler alanı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, hem de bu alanda yol almış ve bilgilerini temelden tazelemek isteyenler için iyi bir rehber olacaktır.

Kitabın sizlere ulaşmasına kadar; telif, çeviri, editör ve yayın süreci boyunca emek veren tüm TUİÇ Akademi gönüllülerine teşekkür ederiz. Eserin dilimize kazandırılmış olması, dileriz alana ilgi duyan herkese yardımcı olur.

Stephen McGlinchey – Uluslararası İlişkiler  (indirmek için tıklayınız)

İngilizce Yayın: 2016 

Türkçe Yayın: 2022 

ISBN: 978-605-73593-1-5

TUİÇ Akademi Yayınları & Çeviriler

Kitap PDF_ Hyperlinked

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri Röportaj: Kapitalizmin Üstesinden Nasıl Geliriz?

Tom Wetzel, planlı bir sosyalist ekonominin nasıl görüneceğini ve sosyalizmi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacımız olan stratejiyi açıklıyor.

Çeviri: Avrupa Kendi Çöküşüne Giden Yolda Birleşmiş Durumda

Bu yazı, Jan Krikke’nin ‘Asia Times’ için kaleme almış olduğu “Europe united on road to its own decline” başlıklı makaleden çevrilmiştir.

Uluslararası Hukuk Değerlendirmesi ve KKTC’nin Deniz Yetki Alanları

Deniz Çalışmaları stajyeri Halit Gür'ün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarını değerlendirdiği araştırma yazısı yayında!

TUİÇ Üniversite Elçileri Başvuruları Açıldı!

Siz de TUİÇ Üniversite Elçisi olmak istiyorsanız, linkte yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.