Yeni İçişleri Bakanı Horst Seehofer: ”İslam Almanya’ya ait değildir.”

Almanya’nın yeni İçişleri Bakanı, Başbakan Angela Merkel ile çelişen sözlerinde, İslam’ın bu ülkeye ait olmadığına inandığını söyledi.

 Seehofer, “İslam Almanya’ya ait değildir. Almanya, Hristiyan değerlerden oluşuyor. Tabi ki bizde yaşayan Müslümanlar Almanya’ya aittir. Ama bu elbette biz kendi geleneklerimizden ve görgü kurallarımızdan vazgeçeceğiz anlamına gelmez. Almanya’da yeniden İslam Konferansı’na ihtiyaç olduğunu belirten Seehofer, “Kesinlikle İslam Konferansı’na ihtiyacımız var. Benim için İslam Konferansı çok önemli. İslami derneklerle aynı masaya oturmamız lazım, onlara diyalog arayışında olmalıyız. Benim mesajım; Müslümanlar bizimle yaşamak zorunda, yanımızda veya karşımızda değil. Bir şeylere ulaşmak için karşılıklı anlayış göstermeliyiz ve birbirimize destek olmalıyız. Birbirimizle konuşursak başarılı oluruz.” dedi.

Seehofer son zamanlarda, göçmenlik sıfatıyla bakanlıktan sorumlu olduğu için, reddedilen sığınmacıların sınır dışı edilmelerini yeni görevinde hızlandırmaya söz verdi. Yeni Alman kabinesinin göçmen kökenli veya renkli insanlara yer vermediği yönündeki eleştirileri reddetti.

Almanya’nın yeni hükümeti sonunda Merkel’in Hıristiyan Demokratları (CDU), CSU ve Sosyal Demokratlar (SPD) ile bir koalisyon anlaşmasıyla doğrulandı. Merkel, Bundestag tarafından Şansölye olarak dördüncü dönemi için seçildi.

Ebrar GENÇ
o-Staj 2018 AÇAM Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

Sabri Versan
Sabri Versan
EditörDokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Girişimci

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...