Yeni İspanyol Hükümeti

Pedro Sanchez İspanyol hükümetinin açıkça eşitliğe bağlı olduğunu belirtiyor. İspanya’nın yeni kabinesinde ülke tarihinde yer almayan çoklukta kadın bakanlar göreve geldi. Başbakan Sanchez’in yeni hükümetinde 11 kadın yer alıyor.

Sanchez, Avrupa yanlısı olduğunu ve bağımsızlık hareketlerine taviz vermeyeceğini açıkladı. “Bu, kesinlikle Avrupalı bir hükümrandır. Avrupa bizim yeni vatanımız, bizi bir ülke olarak karşı karşıya kaldığımız zorluklara etkin bir şekilde cevap verebilmek için kendimizi güçlendirmemiz gereken alandır. Yeni Hükümet, İspanya’nın büyümesini hızlandırmak, bu yıllarda zarar gören toplumsal ve bölgesel uyumu yeniden inşa etmek ve ülkemizdeki kamusal yaşamı yeniden inşa etmek için sürdürülebilir bir şekilde yapmak için modernleşmesine hizmet etmek amacıyla doğdu.”dedi.

Sánchez, hükümetini feminist, ilerici, pro-Avrupalı ve “hizmet etmek istediği toplumun en iyisinin sadık bir yansıması” olarak tanımladı. Anayasa Hukuku ve eski Kültür Bakanı Uzmanı Carmen Calvo, Sayın Sanchez’in başbakan yardımcısı olacak ve aynı zamanda yeniden dirilen eşitlik bakanlığından sorumlu olacak. Margarita Robles savunma bakanı seçildi. Maria Jesus Montero maliye bakanı olacak. Adalet bakanı ve eğitim bakanı da kadınlara gitti. Dolores Delgado ve Isabel Celaá bu görevleri yürütecek.

 

Ebrar GENC

O-Staj AÇAM 2018 Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...