Yeni İspanyol Hükümeti

0
81

Pedro Sanchez İspanyol hükümetinin açıkça eşitliğe bağlı olduğunu belirtiyor. İspanya’nın yeni kabinesinde ülke tarihinde yer almayan çoklukta kadın bakanlar göreve geldi. Başbakan Sanchez’in yeni hükümetinde 11 kadın yer alıyor.

Sanchez, Avrupa yanlısı olduğunu ve bağımsızlık hareketlerine taviz vermeyeceğini açıkladı. “Bu, kesinlikle Avrupalı bir hükümrandır. Avrupa bizim yeni vatanımız, bizi bir ülke olarak karşı karşıya kaldığımız zorluklara etkin bir şekilde cevap verebilmek için kendimizi güçlendirmemiz gereken alandır. Yeni Hükümet, İspanya’nın büyümesini hızlandırmak, bu yıllarda zarar gören toplumsal ve bölgesel uyumu yeniden inşa etmek ve ülkemizdeki kamusal yaşamı yeniden inşa etmek için sürdürülebilir bir şekilde yapmak için modernleşmesine hizmet etmek amacıyla doğdu.”dedi.

Sánchez, hükümetini feminist, ilerici, pro-Avrupalı ve “hizmet etmek istediği toplumun en iyisinin sadık bir yansıması” olarak tanımladı. Anayasa Hukuku ve eski Kültür Bakanı Uzmanı Carmen Calvo, Sayın Sanchez’in başbakan yardımcısı olacak ve aynı zamanda yeniden dirilen eşitlik bakanlığından sorumlu olacak. Margarita Robles savunma bakanı seçildi. Maria Jesus Montero maliye bakanı olacak. Adalet bakanı ve eğitim bakanı da kadınlara gitti. Dolores Delgado ve Isabel Celaá bu görevleri yürütecek.

 

Sponsorlu

Ebrar GENC

O-Staj AÇAM 2018 Stajyeri

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here