Yorgo Papandreu Ödül İçin İstanbul’da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’ye önemli katkılarda bulunan isimlere vefa ödüllerinin verildiği CHP İstanbul Beylikdüzü İlçe Örgütü II. Vefa Ödülleri Töreni, Kaya İstanbul Fair and Convention Hotel’de gerçekleşti. Törende, ilk kez verilen Uluslararası Vefa Ödülü, Türk – Yunan ilişkilerine olan büyük katkılarından dolayı Yunanistan Eski Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu’ya takdim edildi.

2017 yılının Vefa Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen organizasyonda, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Siyasetin temelinde insan var ve insan odaklı bir siyasi anlayış her şeyin önünde olmalıdır. Örneğin vefa. İşte CHP, insana en yakışan duygulardan biri ile siyaseti buluşturuyor. Bizler Dünya’ya barış gözüyle bakan insanlarız. Asla vazgeçmeyeceğimiz demokrat, sosyal ilkelerimiz var. İşte bu yüzden bu organizasyon çok anlamlıdır” dedi.

Papandreu, “Demokrasinin DNA’sı şehirlerdir.” diyerek yerel yönetimlerin toplumsal problemlerin çözümündeki ciddi rolünü vurgulamış, “Küresel sorunların çözümü, birlikten ve dayanışmadan geçmektedir. Sınırlarımız içerisinde ve sınırlarımızın ötesinde, dayanışma ile birlik ile anlayış ile diyalog çerçevesinde, problemlerimizi çözmeliyiz.” diye ekleyerek sosyal demokrasiye dikkat çekmiştir.

Takdim edilen bu ödülün ve Papandreu ziyaretinin, Türkiye – Yunanistan arasında süregelen Ege adaları krizinin çözüm sürecinde barışçıl bir adım atılmasına neden olması bekleniyor.

Dilek KARADAY
o-Staj 2018 BALKAM Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...