Afrikalı Bakanların İstanbul Buluşması

Türkiye-Afrika Ortaklığı, Bakan Düzeyinde Gözden Geçirme Konferansı’nın yapılacağı İstanbul, 12 Şubat’ta Afrika ülkelerinden çok sayıda bakan ve temsilcinin katılımıyla düzenlenecek olan konferansa ev sahipliği yapacak.

Konferansta, Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi ele alınacak.Türkiye Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve Afrika Birliğinin ortaklaşa düzenlediği konferansın 12 Şubat’ta İstanbul’da yapılacağı belirtildi.

Toplantının gelecek yıl Türkiye’de gerçekleştirilecek  3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’ne hazırlık amacı taşıdığına dikkat çekilen açıklamada, konferansın Türkiye’nin, Afrika Birliği stratejik ortağı olmasının 10. yılına denk geldiğine işaret edildi.

Konferansa Afrika Birliği temsilcilerinin yanı sıra, 19 Afrika ülkesinden bakan ve temsilcinin katılacağı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, etkinlikte Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki iş birliğinin daha ileriye taşınması için atılacak adımların değerlendirileceği ifade edildi.

Konferansa ev sahipliği yapacak olan Türkiye’nin bu konferansla, Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi öncesi Afrika ile ilişkileri kuvvetlendirmede önemli bir rol oynadığı da muhakkaktır.

Büşra GÜRSOY
o-Staj 2018 AFRAM Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...